Fotoreport: Návštěva Lize Spitové

Lize Spitové ještě nebylo ani třicet let a její knihy Tání už se v Belgii a Nizozemsku prodalo téměř dvě stě tisíc kusů. Nyní se překládá do dalších jazyků. U nás Tání vyšlo tento týden a Lize přijala pozvání, aby mohla své dílo odprezentovat i v České republice. Musíme přiznat, že jsme do ní teď trochu platonicky zamilovaní – je to mimořádně charismatická žena. Pokud jste ji nezachytili v Praze ani v Brně, můžete se o tom přesvědčit aspoň na fotografiích ze setkání s autorkou na Skleněné louce.

100% Číňanka, 100% Američanka a 100% Asiatka

Chytrý a podmanivý román Jade Changové Wangovi vs. svět je po celou dobu vzpurně optimistický. Jak vznikl a kolem čeho se točí?

Tipy na čtení od Petry Dvořákové

Jste zvědaví, co čte váš oblíbený autor? Ptáme se za vás! Jako první nám poskytla tři tipy spisovatelka Petra Dvořáková.

Fotoreport: Křest knihy Projekt Kronos

Podívejte se na báječnou atmosféru, která panovala na křtu knihy Projekt Kronos, prvotiny mladého autora a muzikanta Pavla Bareše. Ten se svou kapelou J!Scream vystoupil i s krátkým hudebním programem a během večera sklidil několik bouřlivých potlesků. Patronem knihy se stal sám mistr českého sci-fi Miroslav Žamboch.

Fotoreport ze Světa knihy 2017

Poslední čtyři dny byly intenzivní a uběhly neuvěřitelně rychle — jako bychom na Světě knihy žili v jiném časoprostoru.

Szczepan Twardoch: Morfium

Bůh? Čest? Vlast? Morfium!