Chimamanda Ngozi Adichieová: Amerikána

Vychází 1. března 2017

A co takhle doporučení formou výpisků? Zaškrtávání okrajů řádků, podtrhávání, různé vykřičníky a otazníky, případně highlightování ve čtečkách… asi to všichni znáte. Poslední roky už jsem se “vyklidnila”, těch knížek je prostě někdy moc a k většině už se nevracím. Ale naštěstí se občas objeví nějaká ta Amerikána a už je to tu zase.
Sdílím…: “Jakási neurčitá dychtivost, beztvaré touhy, kratičké imaginární záblesky jiných životů, které mohla žít…” “Jak se člověku mohlo stýskat po čemsi, co už nechtěl?” Další “výpisky” už si určitě najdete v knížce sami.

— Dana Blatná, propagace

Eugen Ovidiu Chirovici: Kniha zrcadel

Vychází na Velký knižní čtvrtek 16. března 2017

I jazykový redaktor se někdy může tak začíst do knížky, až přestane být bdělý a hlídat čistotu jazyka. Při redigování Knihy zrcadel jsem se zanořila nejen do příběhu odehrávajícího se na Princetonské univerzitě, ale i do vlastních vzpomínek, které jsou hlavním tématem románu. Překladatelka Lenka Kapsová naštěstí odvedla výbornou práci, takže jsem si mohla užívat skvěle prokomponované mozaiky odlišných pohledů na tutéž událost a přitom jen tak mimochodem pracovat (a kdo je vrah, není zase tak důležité).
— Olga Trávníčková, redaktorka

Petra Dvořáková: Každý má svou lajnu

Vychází na Velký knižní čtvrtek 16. března 2017

Petra se ve svých knihách často dotkla neradostných témat. Proto mne potěšilo, že její prozaická novinka je pozvánkou do trochu jiného světa. Evokovala mi časy, kdy jsem se sám nořil do foglarovek nebo verneovek. Všechno v těch knížkách (i v tom věku), bylo nějak napínavější, pestřejší a voňavější. Je to výborný čtenářský trip do světa dnešních náctiletých. A florbal? To je třešinka na dobře upečeném dortu. Pochutnal jsem si i já, notorický nesportovec!
— Martin Stöhr, redaktor