Na mini budeme od pátku 1. do neděle 3. prosince poprvé s našimi knížkami pro děti.

mini – dětský prodejní festival, jediný svého druhu u nás

Na festival se s námi jedou podívat Mapy; Pod zemí, pod vodou; Zubr si hledá hnízdo; Obejmi mě, prosím; úžasná knížka s RGB ilustracemi a barevnými lupami Co se skrývá v našem těle?; nejnovější dětská knížka Petry Soukupové Kdo zabil Snížka? a spousta dalších. A co je hlavní, budeme tam s sebou mít i Rok v lese! Takže neváhejte, protože ten už letos nikde jinde není k sehnání.

"Od začátku jsme mini koncipovaly jako stylový a zároveň hravý festival, kde si na své přijdou malí i velcí. Vystavovatele pečlivě vybíráme tak, aby jejich sortiment byl originální, kvalitní, pro děti i dospělé přitažlivý a vymykal se běžné komerční nabídce. Převažující domácí autory, značky a firmy zasazujeme do kontextu výrazných zahraničních zástupců. Čerstvé novinky se na mini potkávají s generacemi prověřenými ikonami. Nabídka festivalu je pestrá a doplňuje ji nabitý doprovodný program pro děti všech věkových kategorií, v rámci něhož připravujeme mimo jiné unikátní tvůrčí dílny."
– Tereza Bruthansová, ředitelka festivalu

Festival se tentokrát koná ve velkorysých otevřených prostorách, které nejsou běžně přístupné veřejnosti a v současné době mají syrový industriální vzhled, protože jsou ve stádiu před rekonstrukcí. Mají své kouzlo a specifický charakter architektury manželů Machoninových, autorů OD Kotva.

Festival zaujímá prostor ve dvou patrech, v 5. a 6., jezdit výtahem se bude zároveň do obou. Stánky nejsou na patrech rozdělené do tématických sekcí, zaměření stánků (móda, hračky, nábytek, knihy ad.) se prolínají. Festival má zvláštní vchod z pasáže Kotva, která se nachází vpravo od hlavního vchodu do OD Kotva. Zde bude pokladna a odsud návštěvníky vyveze přímo na festival samostatný výtah.

Celý prostor je bezbariérový, organizátorky myslí i na maminky s kočárky.
Vstupné na 1 den: 130 Kč | Vstupné na všechny dny: 190 Kč
Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Těšíme se na viděnou. Váš Host.