Podívejte se, jakých knih se nemůžeme dočkat v lednu a co si o nich myslí ti největší nadšenci:

Robert Jackson Bennett: Město mečů

Vychází 17. ledna 2017

Když překladatel odevzdal překlad druhého svazku, neodolal jsem a okamžitě se na něj vrhnul. Zhltnul jsem ho přes víkend hned za tepla a musím říct, že Město mečů je ještě lepší než první díl - byl jsem doslova uchvácen. Svět příběhu je dokonale konzistentní a plastický, postavy stoprocentně „živé“ a tak psychologicky věrohodné, že i mezi spoustou akčních pasáží občas máte pocit, že řeší dilemata z naší „reálné“ reality a ne vzdáleného fantasy světa.
— Tomáš Reichel, ředitel

Szczepan Twardoch: Morfium

Vychází 18. ledna 2017

Práce na Morfiu byla místy příjemná, místy peklo, jak to tak ostatně při překládání bývá. Není-li Twardochův román malým veledílem, podařilo se nám přinejmenším převést do češtiny knihu neotřelou a šíleně čtivou. A kdyby někdo pochyboval, ať zatne zuby a vydrží to aspoň k legendární scéně v průjezdu domu v ulici Leszno číslo 52.
— Michael Alexa, překladatel

A. Audhild Solbergová: Superkrávy

Vychází 31. ledna 2017

Přiznávám, jsem sentimentální. Miluju příběhy, kde outsider natrhne prdel těm, co se nad něj povyšují. Budete se smát i plakat zároveň. Zase. Vtipná, inteligentní albínka Anne Bea a její kamarád Nils na nejlepší halloweenské party ever!
— Eva Sedláčková, redaktorka