Sedm důvodů, proč máme rádi Drakea

Jakmile se s Donem Drakem, vysloužilým nájemným vrahem, ožralou a břídilem, seznámíte, jen tak ho z hlavy nepustíte. Ten chlap vás bude rozčilovat. Děsně. Ale ono na něm vážně něco je. Co nás na Drakeovi tak bere?

Liuovy ctnosti

Ken Liu je zásadní autor. To říkám hned na začátku a bez otálení se pokusím vysvětlit proč. Těch důvodů je totiž dokonce několik.

Naslouchač — původní česká fantasy z fascinujícího temného světa, kde se na pravdu a naději téměř zapomnělo

Po několika úspěšných překladových titulech a dvojici upírských románů české autorky Karoliny Limrové vydáváme další fantasy. Naslouchač Petry Stehlíkové je první díl plánované série o nadané dívce z utlačovaného národa sklenařů. Kniha vychází na květnový veletrh Svět knihy.

Siri Pettersenová přijíždí do Prahy představit první díl oceňované fantasy trilogie Ódinovo dítě

Seznamte se s programem veřejných vystoupení na Noci literatury a veletrhu Svět knihy a přečtěte si původní rozhovor překladatelky Jitky Jindřiškové s autorkou, více informací o knize i celé sérii, o prodaných právech a oceněních, dále pak netradiční životopis autorky.

Koncem listopadu vychází první díl fantasy trilogie Anthonyho Ryana Stín krkavce: Píseň krve

Britský spisovatel Anthony Ryan svou první knihu, fantasy román Píseň krve, psal více než šest let a rukopis odmítli všichni agenti, které oslovil. Rozhodl se proto vydat jej sám jako e-knihu a brzy měl na stole smlouvu na kompletní trilogii Stín krkavce.

„Rychlý. Temný. Zvláštní. Nepolapitelný.“ Román Kostičas Samanthy Shannonové vychází 30. dubna

Britské nakladatelství Bloomsbury koupilo první tři díly sedmidílné knižní série dnes dvaadvacetileté absolventky Oxfordské univerzity Samanthy Shannonové za šestimístnou cifru. Knižní práva byla prodána do jednadvaceti zemí ještě dříve než práva na filmové zpracování. Novinář Sunday Times autorku označil za novou J. K. Rowlingovou. „Víte, raději bych byla první Samantha Shannonová,“ reagovala talentovaná autorka. První díl série, román Kostičas, se aktuálně překládá do sedmadvaceti jazyků a vychází i v češtině.