Fotoreport: Petra Soukupová na Měsíci autorského čtení

Měsíc autorského čtení přináší čtenářům možnost setkat se s celou řadou českých i zahraničních spisovatelů. Nechybí mezi nimi ani šest našich autorů – Nedim Gürsel, Alena Mornštajnová, Petra Dvořáková, Petra Soukupová, Vratislav Maňák a Jiří H. Krchovský. Petra Soukupová na prknech brněnského Divadla Husa na Provázku přečetla ukázku z Nejlepší pro všechny.

To mě vůbec nenapadlo

Dvě knihy psané současně. Jedna pro děti, jedna pro dospělé. A jsou spolu propojeny… Ano, v naší Kavárně už sice jeden článek o této neobvyklé knižní dvojici je, ale je nám jasné, že chcete ještě víc. A krom toho, řeč bude i o filmu. Přečtěte si rozhovor s Petrou Soukupovou.

Na podzim vyjdou dvě nové knihy Petry Soukupové. Jedna pro děti, jedna pro dospělé

Na Velký knižní čtvrtek 19. října vychází příběh pro děti s detektivní zápletkou Kdo zabil Snížka? Po mimořádně úspěšné knize Bertík a čmuchadlo je to druhý autorčin titul pro dětské čtenáře a na jeho přípravě se tentokrát podílely další dvě hvězdné osobnosti: ilustrátorka Tereza Ščerbová, držitelka dvou Zlatých stuh, a přední český typograf Martin Pecina.

Petře Soukupové vychází třetí kniha v polštině

Bestsellerová autorka expanduje do Polska se svým titulem Pod sněhem.

LiStOVáNí s knihou Bertík a čmuchadlo Petry Soukupové

Do ledna roku 2015 vstupuje projekt cyklu scénických čtení Lukáše Hejlíka LiStOVáNí s premiérou rodinného představení Bertík a čmuchadlo za účasti autorky Petry Soukupové. Od 11. do 27. ledna navštíví LiStOVáNí 10 měst.

Soubor tří próz Petry Soukupové Zmizet vychází jako audiokniha

Audiokniha vychází ve vydavatelství Martina Pilaře OneHotBook a bude slavnostně pokřtěna na knižním jarmarku Knihex. Účast přislíbili autorka Petra Soukupová a herci Kryštof Hádek a Daniela Choděrová. V článku naleznete pozvánku i rozhovory s herci, kteří na audioknize účinkují a jejich profily.

Petra Soukupová: „Bertík a čmuchadlo je knížka pro děti, které se někdy cítí samy“

Oceňovaná spisovatelka Petra Soukupová napsala po narození dcery Marly svou první knihu pro dětské čtenáře s názvem Bertík a čmuchadlo. V rozhovoru nám prozradila, co jako malá četla ona, jak se pozná dobrá dětská kniha a co bylo na psaní nejtěžší.