Duben: Na co se v redakci těšíme

Tentokrát jsme měli opravdu velký problém se shodnout, které knihy vybrat. Málem bylo porušeno pravidlo tří, protože dubnová úroda bude bohatá. Takže tady je výběr těch z nás, kteří tenhle souboj vyhráli.

Březen: Na co se v redakci těšíme

Březen — za kamna vlezem... s knihou. A s kterými kousky tam budeme my, se můžete podívat v našich dalších tipech.

Únor: Na co se v redakci těšíme

Únorová nadílka už nebude bohatá na sníh, ale na knihy. Několik skvělých titulů bude následovat i ten nejočekávanější — Lovec králíků od Larse Keplera.

Szczepan Twardoch: Morfium

Bůh? Čest? Vlast? Morfium!

Nejprodávanější knihy roku 2016

5 bestsellerů loňského roku. Máte je přečtené všechny?

Osudové Tiché dívky

Stává se, že si člověk zamiluje knihu, protože ji nedokáže pustit z rukou, protože soucítí s hlavním hrdinou, protože mu rozšíří obzory, protože ho po jazykové stránce pohladí po duši. Jenže kniha se člověku může stát osudovou i jinak než svým obsahem.

Rok 2016: Srdcovky žánrového redaktora

Během roku vyjde tolik knih, že i když se jich člověku líbí spousta, tak na některé z nich po čase zkrátka zapomene. Ale vždy se objeví i několik takových, které se vám zaryjí hluboko pod kůži a musíte o nich neustále přemýšlet a hlavně je svým přátelům nutit při každé příležitosti. Vybral jsem ty, s jejichž vnucováním jsem byl nejotravnější.

Leden: Na co se v redakci těšíme

Každá naše kniha má v redakci svého skalního fanouška. Jsou ale takové, na nichž se nás shodne většina. A ti nejnedočkavější z nás je čtou dlouho předtím, než vyjdou v tištěné podobě.

Tip redakce: sleva 30 % na všechny tipy z roku 2016

Prosinec je specifický. Ve vzduchu visí očekávání nového roku, ale i bilancování nad tím starým. A když zrovna každý chce dělat radost i druhým, nejen sobě, bylo nám v redakci líto zvolit jen jednu knihu. A tak jsme se rozhodli udělat na konec roku takovou naši malou rekapitulaci.

Nevíte, jakou knihu pod stromeček? Redakce Hosta vám poradí

Bloudíte knihkupectvími, pátráte v e-shopech, šilháte po knižních obálkách v rukou spolucestujících v tramvaji, ale stejně vás neopouští bezradnost, jakou knihu koupit manželce, kamarádovi nebo dětem k Vánocům? Trochu jsme se vžili do vaší situace a nabízíme pomocnou ruku (s knihou).