Srdečně zveme na stánek nakladatelství Host na pražském veletrhu Svět knihy, který se koná opět ve veletržním paláci v Holešovicích. Naleznete nás již tradičně v levém křídle, tentokrát pod číslem L 210. Veškeré vystavované knihy včetně právě vydaných novinek budeme nabízet opět se speciální veletržní slevou 25 %.

Níže naleznete přehled pořadů autorů nakladatelství Host.

čtvrtek 14. května

18.00: Kriminálka Mitteleuropa. O středoevropské detektivce se Zygmuntem Miłoszewským a Michalem Sýkorou

Lze vymezit specifika středoevropské (polské a české) detektivky? Bude někdy tak populární jako skandinávská? Beseda s nejúspěšnějším polským autorem krimi Zygmuntem Miłoszewským a českým spisovatelem Michalem Sýkorou.

Pořádá Polský institut v Praze.
Polský institut v Praze, Malé náměstí 1, Praha 1

pátek 15. května

11.00 – 11.50: Republika čtenářů?

Jací jsme ve svém vztahu ke knize - k jejímu čtení, kupování, půjčování? Seznámení s hlavními výsledky čtenářských statistických průzkumů z let 2007, 2010 a 2013 a představení knih Překnížkováno (Host 2014) a Reading Bohemia (Filip Tomáš – Akropolis 2015), v nichž jsou tyto výsledky shrnuty a interpretovány. Poté beseda s jejich autorem Jiřím Trávníčkem o tom, čím je naše čtenářská kultura v rámci Evropy specifická, jaké jsou její silné a slabé stránky, jaké trendy v ní lze sledovat a zda naše čtenářské návyky nějakým způsobem poznamenává digitální revoluce.

Pořádá Ústav pro českou literaturu AV ČR
Literární kavárna – Pravé křídlo (balkon vlevo)

15.00 – 15.50: Petra Soukupová: Pod sněhem

Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají do auta a vyrážejí k rodičům na oslavu narozenin. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a tabletem, Kristýna s kocovinou. Nový román autorky bestselleru Zmizet představí Miroslav Balaštík.

Komorní sál – Pravé křídlo (balkon vlevo)

16.00 – 17.00: Autogramiáda Petry Soukupové na stánku nakladatelství Host (L 210)

16.00 – 17.00: Autogramiáda Zygmunta Miłoszewského na stánku Polského institutu v Praze (S 101)

Pořádá Polský institut v Praze

17.00 – 17.50: Zygmunt Miłoszewski: Nezaplatitelný

Současnému nejúspěšnějšímu polskému autorovi krimi česky dosud vyšly dva romány o svérázném prokurátorovi Szackém (Zapletení a Zrnko pravdy), letošní novinkou je thriller Nezaplatitelný. Pořadem provází Jiří Trávníček.

Pořádáno ve spolupráci s Polským institutem Praha
Komorní sál – Pravé křídlo (balkon vlevo)

17.00 – 18.00: Autogramiáda Michala Sýkory na stánku nakladatelství Host (L 210)

sobota 16. května

11.00 – 11.50: O umění s rozumem

Tři desítky osobností exaktních věd přijaly pozvání vyznat se ze svého vztahu k umění. S úvodní esejí se připojil doyen světové sociologie Zygmunt Bauman. Hosty budou prof. Miloslav Klíma z DAMU, o knize promluví editor Miroslav Zelinský.

Pořádáno ve spolupráci s AMU.
Komorní sál – Pravé křídlo (balkon vlevo)

13.00 – 13.50: Radka Denemarková: Příspěvek k dějinám radosti

Kolik nás ještě čeká násilí a válek, než všechno to neštěstí člověka konečně polidští? Trojnásobná držitelka cen Magnesia Litera a jedna z nejpřekládanějších současných českých autorek představí svůj nejnovější román. Pořadem provází Dana Pfeiferová.

Komorní sál – Pravé křídlo (balkon vlevo)

14.00 – 15.00: Autogramiáda Radky Denemarkové na stánku nakladatelství Host (L 210)

14.00 – 14.50: Antonín Bajaja: Duely

Autor představí rozsáhlou románovou fresku z valašského prostředí Duely, která vypráví osudy několika generací kopaničářů, jejichž paměť vlastně vytváří zázemí současnosti.Duely vycházejí již ve třetím vydání, v nakladatelství Host poprvé.

PEN klubovna - Pravé křídlo (balkon vpravo)
Pořádá České centrum Mezinárodního PEN klubu

15.00 – 15.50: Hledá se čmuchadlo

Moderátor pořadu Lukáš Hejlík představí knihy Bertík a Čmuchadlo a Hledá se hvězda a jejich autorky Petru Soukupovou a Lenku Brodeckou. Účast přislíbili i výtvarníci obou knih Petr Korunka a Tereza Ščerbová. Stranou ale nezůstanou ani další tituly nakladatelství Host pro děti: první dva díly série PAX Åsy Larssonové a Ingely Korsellové či Příběhy Tappiho ze Šeptajícího lesa Marcina Mortky.

sál Rosteme s knihou – Pravé křídlo

17.00 - 18.00: Autogramiáda Kateřiny Tučkové na stánku nakladatelství Host (L 210)

17.00 – 17.50: Jiří Hájíček: Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku

Po románech Selský baroko a Rybí krev, za které Jiří Hájíček získal ceny Magnesia Litera, se autor představuje výborem ze své povídkové tvorby. Dějištěm dvaceti povídek z let 1995 –2014 je opět jihočeský venkov. Pořadem provází Miroslav Balaštík.

Komorní sál – Pravé křídlo (balkon vlevo)

18.00 –18.30: Autogramiáda Jiřího Hájíčka na stánku nakladatelství Host (L 210)