Mirek Balaštík

Mirek Balaštík

Šéfredaktor

Nejvíc času trávím čtením textů, které se nikdy nestanou knihami. A doufám, že mezi těmi stovkami rukopisů objevím ty dva tři, které za vydání stojí a které se budou líbit i vám. Kromě toho rediguji knihy českých autorů, a když se objevím v redakci, tak mluvím do všeho. Od vzorku na ponožkách po Boží úmysly.

Články autora
Dana Blatná

Dana Blatná

propagace a zahraniční práva

Mé příspěvky budou mít spíše informativní charakter, opulentních okrašlovacích prvků se nemusíte nijak bát. Půjde o pozvánky na veletrhy, festivaly, křty a jiné akce. Budu vám zprostředkovávat informace o „dalších životech knih“ — o audioknihách, filmech, divadlech a zahraničních vydáních. Těšit se můžete i na rozhovory s autory. A když už to nebudu moct vydržet, podělím se s vámi o dojmy z četby našich připravovaných knih, někdy i hódně hódně dopředu.

Články autora
Lucie Bregantová

Lucie Bregantová

Redaktorka překladové literatury a krimi

Rodiče mě asi jako malou koupali v písmenkové polévce, to by všechno vysvětlovalo. Písmenka hltám každý den, a když mám náhodou volnou chvilku, tak se jimi oháním v překladech. Prozkoumávám zahraniční knižní vody a spolu s kolegy se vám pak snažím přinést ty nejlepší, nejzajímavější a nejžhavější tituly. Miluju knížky, které vám nedají spát — ať už napětím nebo náloží inspirativních myšlenek.

Anna Kremláčková

Anna Kremláčková

Online marketing

Obstarávám naše sociální sítě, sem tam po redakci pobíhám s foťákem a „půjčuji si ruce“ (ať žije Instagram), jindy si zase hraju s čísly a analýzami a prokládám to komunikací s blogery.
Mezi mé oblíbené sporty patří vytrvalostní čtení ve ztížených podmínkách, hlavně v noci, vzpěr tašek plných nových knih a pojídání dortíků.

Články autora
Lucie Ládrová

Lucie Ládrová

distribuce a marketing

Jsem strojvedoucí trasy Tiskárna > Sklad > Distribuce > Knihkupectví. Starám se tedy o to, abyste naše knihy našli ve vašich oblíbených knihkupectvích. Občas to vezmu zajížďkou přes oddělení marketingu a zlevním pro vás pár titulů. Po nástupu do Hosta jsem si ve čtení zavedla nový systém — jedna kniha od nás, jedna od konkurence. Mojí superschopností je čtení za chůze a slabostí neschopnost udržet tekutinu v její nádobě — půjčit mi knihu je vážně riziko.

Články autora
Nikola Hůsková

Nikola Hůsková

Bulvár

Do nakladatelství Host na zahraniční akvizice jsem se dle slov pana ředitele dostala díky svému předstírání znalostí angličtiny. (Jako bychom to nepředstírali všichni!) Z pozice jediného bulvárního redaktora tohoto online plátku si vyhrazuji právo na dezinformaci a pobuřování. Těšte se na perly ze zákulisí Hosta! A neberte mě raději příliš vážně.

Články autora
Petra Nečková

Petra Nečková

online marketing

Pracovní dobu opravdu netrávím celodenním čtením knih ani focením zátiší s dortíkem na instagram. Mým úkolem je dostat všemi dostupnými prostředky tu správnou knihu k tomu správnému čtenáři. A ano, taky čtu. Většinou cestou do práce a z práce ve wordovém dokumentu ve čtečce dlouho před vydáním knihy, abych pak věděla, komu co doporučit. A pak už jen doma pár řádků před spaním — usnu u všeho. A neumím používat záložky! A když už jsem u těch přiznání: ty dortíky občas v redakci vážně máme. Teda, dost často…

Články autora
Tomáš Reichel

Tomáš Reichel

ředitel

Já, který vlastně žádnou z činností, díky kterým vzniká kniha, pořádně neumím, se starám o to, aby ta spousta talentovaných a nadšených lidí, kteří se v našem nakladatelství na vydávání knížek podílejí, fungovala dohromady jako dobře sladěný orchestr. Jo, a strašně rád čtu.

Články autora
Eva Sedláčková

Eva Sedláčková

paní na dětskou

Profesionální dětina. Snílek a idealista. Odjakživa pracuju s dětmi (knihovnice) nebo pro děti (redaktorka). Neumím si představit svět bez knížek Astrid Lindgrenové, Daisy Mrázkové nebo Aloise Mikulky. Jo, a neobejdu se bez nástěnky. Nástěnek. Cokoli v kanceláři dokážu proměnit v nástěnku. Všude najdete nějaké obrázky, výstřižky, poznámky, ilustrace… Každou chvíli něco objevím a otravuju s tím tak dlouho, až kolegům nezbyde, než se mnou tu radost sdílet.

Články autora
Martin Stöhr

Martin Stöhr

Art director

Odjakživa mne fascinují slova, obrazy, melodie. Světadíl umění, knih a literatury. Ta se mi stala osudem. Pod střechou Hosta se věnuji především stejnojmenné revue. Na place nakladatelství pak dělám support grafickým podobám knih a starám se o díl české beletrie. Také o poezii, popelku mezi literárními žánry. V této bláznivé době ji mám čím dál raději.

Články autora
Jakub Šilhavík

Jakub Šilhavík

Propagace

Hledám tu nejlepší cestu, jak v offline světě oslovit potenciální čtenáře a vnuknout jim potřebu přečíst si naše knihy, ať už se jedná o drsné severské kriminálky, fantastické výlety do vzdálených galaxií, nebo roztomilé pohádky pro děti. Každý den se zároveň přesvědčuji o tom, že moje závislost na knihách, které vyprávějí malé i velké příběhy, jenom tak neskončí.

Články autora
Jiří Štěpán

Jiří Štěpán

redaktor sci-fi a fantasy literatury

Každý den v Hostu cestuji nadsvětelnou rychlostí, střílím z laserových pistolí a bojuji s draky a mágy. Když pak po práci přijdu domů, snažím se, aby mě věže z knih navždy nepohřbily, a tak jim platím tribut pacis tím, že zase čtu… a občas i něco napíšu. Když pak zůstane ještě trochu času, snažím se věnovat hudbě, hodování a zahálce.

Články autora
Lucie Zajíčková

Lucie Zajíčková

grafický design

Design knih a knižní typografie — tak by se dala popsat moje práce v Hostu. V praxi to znamená, že kreslím, čmárám, fotím, hledám vhodný font, šteluju písmenka, rozhoduju se mezi 27 odstíny černé, prohrabuju se ve vzornících papírů anebo jen hodiny sedím, hledím do zdi a čekám, až mě políbí múza.

Články autora