Člověk se vlivu okolního dění neubrání

Oko bouře začalo vznikat ještě před vypuknutím pandemie, přesto se najednou jeví velmi aktuálně. Izolace, uzavření země před okolními světy i ne příliš kompetentní vládnutí. Kde čerpala Zuzana Hartmanová inspiraci ke své trilogii Krysy apokalypsy? A kdy se dočkáme jejího finále?

V každém z nás je něco temného a dobrého zároveň

Čekání na Nastereu bylo dlouhé, ale konečně je za námi. Proč jsme na ni čekali tak dlouho a jak je těžké ustát velká očekávání fanoušků? Náš redaktor fantasy literatury vyzpovídal Petru Stehlíkovou — autorku úspěšné fantasy série Naslouchač.

Z fantastických výšin zpátky na zem

Vilém Koubek si svými předchozími knihami vysloužil titul básníka české akční fantastiky a teď se vrací na místo činu v deštivém krimi noiru. Co si pro vás v Posmrtné predaci tentokrát připravil?

Jedním z důvodů, proč jsem se pustil do alternativní historie, byla lenost

Přemyslu Krejčíkovi vyšel zkraje února dieselpunkový román Čokoláda pro wehrmacht. O co přesně se jedná? Kde bral inspiraci a jaké další knihy chystá?

Každá apokalypsa potřebuje svoje krysy

Se Zuzanou Hartmanovou o její nové knize Před bouří.

Retrofuturistická estetika přišla sama

Vychází thriller z alternativní historie světa plného Teslových vynálezů. V příběhu nechybí ani řada konspiračních teorií, které se kolem postavy Nikoly Tesly objevují. Přistupoval k nim Lukáš Vavrečka jako autor, který je využije pro potřebu příběhu, nebo spadl do jejich víru? Dozvíte se v rozhovoru

Z otázky, jestli je Meta feministická kniha, se potím za krkem

S Pavlem Barešem o jeho nejnovější knize

Vzhledem k tomu, že zvrácený intelektuál jsem, tahle nálepka mi nevadí

Rozhovor s Vilémem Koubkem o jeho nové knize Organická oprátka

Pracovně tomu říkáme „still young adult“

S Lenkou a Markem Šíkovými o jejich knize Rituál

Nejsem fanda současné záplavy nekonečných sérií

Jak se proměnilo vnímání české fantastiky i vysvětlení, proč svůj nový román Petra Slováková zasadila do prostředí rodné Ostravy, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Fantastické knižní tipy

Nevíte, jakou knihou obdarovat své blízké? Každé předvánoční pondělí vám přineseme inspiraci napříč žánry. Tentokrát jsme si posvítili na fantastiku – fantasy, sci-fi, young adult i horor.

Jsem napjatý stejně jako čtenář

Rozhovor s autorem hrdinské fantasy Poloviční král Janem Hamouzem.