Z české beletrie:

Z české beletrie by ve vašem zavazadle určitě neměly chybět Věci, na které nastal čas od Petry Soukupové. Příběh jedné rodiny, dvou dětí a jednoho stereotypního manželství, které utrží trhliny s příchodem někoho nového. Jak se jedno rozhodnutí může dotknout celé rodiny? A stojí tato rodina vůbec za záchranu?

Dalším českým titulem je Zuzanin dech Jakuby Katalpy. Příběh se odehrává na pozadí německé okupace, během níž tři děti dospívají v dospělé, musejí se vyrovnávat s nepřízní světa okolo sebe a do toho ještě řešit vlastní milostné trable. Jejich životní cesty se rozejdou různými směry, ale kdoví, třeba je osud dá zase dohromady.

Jestli se nebojíte ponořit do čtení o nemocničním prostředí, neměli byste minout ani Chirurga od Petry Dvořákové. Čeká vás neučesaný jazyk bez příkras, který dokresluje atmosféru celého příběhu o lékaři, jenž po léta doplácí na chybu, která zastavila jeho hvězdnou kariéru na pražské klinice.

Přibalit byste měli také nějakou starší knihu. Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové by mohly být tou pravou. Příběh posledních žítkovských bohyní, žen, které pomocí svých výjimečných schopností dokážou léčit, pomáhat s trápeními a vidí do budoucnosti, vás přenese do oblasti Bílých Karpat a zanechá ve vás hluboký magický dojem.

Z překladové literatury:

Z úseku překladové literatury si nezapomeňte vzít s sebou komedii Fredrika Backmana Úzkosti a jejich lidé. Autor s lehkostí a vtipem vypráví příběh jednoho lupičského přepadení, které skončí na prohlídce bytu, kde zloděj drží jako rukojmí tu nejméně pravděpodobnou skupinu lidí, jakou si dovedete představit. Pod zábavnou skořápkou se ale nacházejí hluboké příhody, které ve vás vzbudí lehký smutek i dojetí.

Krimi:

Až dostanete na dovolené chuť na pořádný krimi příběh, sáhněte po Zrcadlovém muži. Osmý díl série s komisařem Joonou Linnou Larse Keplera pojednává o hrozivém činu oběšení mladé dívky na dětské prolézačce. Jediný očitý svědek si ale nic nepamatuje. Na scéně se znovu objeví hypnotizér Erik Maria Bark, který by snad mohl pomoci odhalit pravdu. Navíc už na podzim vyjde v pořadí devátý díl série, Pavouk, takže se na něj aspoň správně naladíte!

Druhou lahůdkou z oddělení krimi, kterou vám přidáváme na prázdninový seznam, je Tichá smrt Petera Maye. Thriller odehrávající se na španělském pobřeží nabízí brilantní zápletku a pořádnou dávku pomstychtivosti, krutosti a zběsilosti. Podaří se španělské policistce za pomoci svérázného skotského detektiva zachránit vlastní tetu, kterou si uprchlý zločinec vybral jako svou oběť?

Non-fiction:

Hory peklo ráj je kniha norského komika Areho Kalvøho. Autor v ní se štědrou dávkou humoru popisuje své zážitky z přírody, kam chodí hledat odpověď na otázku, co na těch horách vlastně všichni mají. Pokud by na vás už bylo moc velké horko, tato odpočinková kniha vás určitě aspoň na chvíli zchladí.

Fantasy a sci-fi:

Třetí díl pentalogie Naslouchač, kniha Nasterea od Petry Stehlíkové, vás myšlenkami zaručeně přenese daleko od davů turistických destinací. Dostane vás totiž do úplně jiného světa. Hlavní hrdinka Ilan se po napadení Omstaklandu vydává na druhou stranu rete. Cesta je plná hrozeb a před Ilan se odtamtud ještě nikdo nevrátil živý. Dokáže se živá vrátit ona?

Young adult:

S Kostičasem autorky Samanthy Shannonové se u vody nebudou nudit ani vaši mladší společníci. Mladá jasnovidka pracuje v londýnském kriminálním podsvětí na pozadí represivního režimu Scion. Jednoho dne je ale přepadena a unesena a musí čelit té nejděsivější a zároveň nejkrásnější bytosti, Strážci. První díl fantasy série Kostičas rozhodně pohltí každého čtenáře.

Všechny knihy najdete v brožovaném vydání u nás v e-shopu i v knihkupectvích po celé léto za zvýhodněnou cenu 199 Kč, takže ušetříte na výdajích i na hmotnosti zavazadla. A kdyby vám náš výběr nestačil, můžete si do seznamu dopsat další knihy sami. V této akci jich na vás totiž čeká hned 111!

Přejeme vám pohodovou dovolenou plnou neopakovatelných příběhů!