9.00
Přijíždím vlakem do Prahy a mířím na první rozhovor s manželi Ahndorilovými, kde jsme se mezi dveřmi seznámili. Mým úkolem bylo dohlédnout na to, aby novináři i „Kepleři“, jak našim milým autorům v redakci důvěrně přezdíváme, byli vždy na správném místě a ve správnou dobu.

10.30
Po prvních ranních rozhovorech přichází na řadu tisková konference, na níž usměvaví autoři vtipkují s přítomnými novináři a odpovídají na jejich zvídavé otázky.

12.30
Po „tiskovce“ následují další rozhovory pro noviny, časopisy, rozhlas a televizi, pauza na oběd a přesun do Paláce knih Luxor, kde po úvodních otázkách překladatele a tlumočníka Martina Severýna začíná dlouhou frontou očekávaná autogramiáda pro veřejnost.

17.30
Fronta se táhne až na Václavské náměstí!

17.30—20.00
Kepleři neúnavně podepisují, Alexandr své podpisy často zdobí květinami a oba manželé neustále vyzařují pozitivní energii, která se přenáší i na jejich knihami obtížené fanoušky.

A fanoušci jsou vskutku všeho věku, naše autory mile překvapil například tento přeplněný kočárek:

Lars Kepler už české čtenáře děsí a napíná téměř deset let. Série o komisaři Joonu Linnovi se čte ve více než čtyřiceti zemích světa a prodalo se už třináct milionů výtisků a tato čísla neustále stoupají (nedávno začala série vycházet například ve Spojených státech). Jen v České republice se prodalo půl milionu knih Larse Keplera.

Autoři nyní v Praze představili svůj nejnovější krimi román Lazar. Při setkání s novináři v Praze uvedli, že mají k Lazarovi velmi blízký vztah, protože se v něm vůbec poprvé děj nesoustředí na novou hlavní postavu, jako tomu bylo u předchozích šesti dílů, ale přímo na komisaře Joonu Linnu a agentku Sagu Bauerovou.

Kniha Lazar vyšla v překladu Karolíny Kloučkové spolu s audioknihou v podání Pavla Rímského. Čtenáři se nejnověji mohou těšit na brožované vydání, které připravujeme na začátek května.