Milí čtenáři,

dovolte mi, abych vás opět pozval do světa příběhů a knih z nakladatelství Host. Máme za sebou rok, ve kterém se velmi dařilo českým autorům, a jsme rádi, že Vám máme i pro nadcházející sezonu co nabídnout. Osobně se nejvíc těším na novou knihu Viktorie Hanišové Rekonstrukce, jež završuje volnou trilogii románů propojených tématem mateřství.

Z překladové beletrie mohu doporučit román slovenského autora Pavola Rankova Legenda o jazyku, který se odehrává v Praze a zabývá se hořkou realitou počátku normalizace.

V žánru sci-fi a fantasy vzniká poslední dobou opravdu mnoho kvalitních děl a také naše nabídka se v této oblasti dále rozšiřuje. A to nejen pokud jde o autory zahraniční (zvědavý jsem na román Autonomie americké autorky Annalee Newitzové), ale i o autory domácí: po úspěšném debutu Projekt Kronos přichází Pavel Bareš s jeho pokračováním Kronovy děti, které je podle slov našeho S/F redaktora Jirky Štěpána ještě lepší než první díl.

Autorská dvojice Przemysław Wechterowicz a Emilia Dziubaková zaznamenala fantastický úspěch s knihou Rok v lese, takže jsme moc rádi, že můžeme představit jejich další projekt Nerozluční přátelé, který opět zve do svého úžasného světa malé i velké čtenáře.

V řadě populárně-naučných titulů se snažíme mimo jiné reflektovat současné trendy ve vývoji moderních technologií a jejich dopad na naši společnost. Jedním z nejzajímavějších titulů poslední doby je nepochybně kniha amerického novináře a statistika Setha Stephense-Davidowitze Všichni lžou, která poodkrývá podstatu dnes tolik skloňovaných velkých dat a ukazuje, že i mnohé společenské vědy se s nástupem sociálních médií mohou ocitnout v úplně nové epoše.

Přeji příjemné počtení,
Tomáš Reichel
ředitel nakladatelství