Veletržní stánek nakladatelství Host naleznete opět v levém křídle pod číslem L 210. Pro návštěvníky budeme mít již tradičně připravenu spoustu knižních novinek a slevu 25 % na všechny vystavené knihy. Srdečně všechny zveme!

Čtvrtek 11. května

16.30 - 17.50
LAPIDÁRIUM - Výstaviště Praha Holešovice
Literatura a nesnesitelno
„Máme umění, abychom na pravdu nezašli,“ Friedrich Nietzsche. Jsou ale pravda a umění skutečně dvě odlišné oblasti? Co když nás literatura nezachraňuje před pravdou, ale před tím, co bychom neunesli? Pravdou literatury pak možná je snášení nesnesitelna. Moderuje Guillaume Basset.
Účinkují Karine Tuil a Patrick Declerk.
Svět knihy, s.r.o., Nakladatelství Host a Garamond

Pátek 12. května

12.30 – 13.45
LAPIDÁRIUM - Výstaviště Praha Holešovice
Východo- nebo středoevropská poezie?
Kde končí střední Evropa? A kde začíná východní Evropa? Existují vůbec? A pokud ano, odráží se to nějak v poezii? Hranice patří státům, poezie básníkům a pro ty je poezie vždy v samém středu. Účinkují Hryhorij Semenčuk, Marie Iljašenko a Ryszard Krynicki. Moderuje Lenka Kuhar Daňhelová.
Svět knihy, s.r.o., Lvov – město literatury a Krakow – město literatury

13.00 - 13.50
LITERÁRNÍ KAVÁRNA - Pravé křídlo (balkon vlevo)
Patrick Declerck: Běsi, co mě sužují
Belgický filozof, antropolog, psychoanalytik a spisovatel se zabývá tématy jako je desocializace, bezdomovectví nebo alkoholismus. Za román, jehož jedinou hrdinkou a základní zápletkou je psychoanalýza, získal belgickou cenu Prix Victor-Rossel. Moderuje Tomáš Kybal, překladatel knihy.
Nakladatelství Host ve spolupráci se Zastoupením Valonsko-Brusel v Praze

14.00
L210 - Levé křídlo
Patrick Declerck: autogramiáda
Nakladatelství Host ve spolupráci se Zastoupením Valonsko-Brusel v Praze

14.00 – 15.15
LAPIDÁRIUM - Výstaviště Praha Holešovice
Setkání s Marcem Pastorem a José Luisem Peixotem
Marc Pastor je španělská hvězda žánru krimi, kriminolog a cestovatel s širokým kulturním záběrem. José Luis Peixoto je jeden z nejvýznamnějších hlasů současného Portugalska, básník, dramatik a spisovatel. Moderuje Anežka Charvátová.
Svět knihy, s.r.o., Barcelona – město literatury a Óbidos – město literatury

17.00 - 18.00
FANTASY & SCI-FI - Pravé křídlo
Pevnost pomáhá fantastice růst
Je pevnostní tradicí, že dává prostor nejen velkým jménům, ale i novým nadějím žánru. A tak se za ta léta na stránkách časopisu i jeho knižních příloh vystřídala celá řada autorů, kteří dnes patří k pilířům fantastiky. My si dnes popovídáme s těmi, kteří jejich řady v dohledné době doplní! Připraveno ve spolupráci s nakladatelstvím Host a dalšími českými nakladateli. Hostem pořadu je i Pavel Bareš, jemuž v květnu vychází prvotina Projekt Kronos.
Pevnost

17.00
L210 - Levé křídlo
Norman Ohler: autogramiáda
Nakladatelství Host

18.00 - 18.50
AUTORSKÝ SÁL - Levé křídlo
Norman Ohler: Totální rauš. Drogy ve třetí říši
Totální rauš, první komplexní studie drogové problematiky ve třetí říši, se stal bestsellerem přeloženým do 18 jazyků. Německý novinář a oceňovaný spisovatel prošel dostupné materiály, hovořil s pamětníky, vojenskými historiky i lékaři. Moderuje Marek Gregor, redaktor Reflexu, tlumočí Nina Fojtů, překladatelka knihy. Ukázky čte Vasil Fridrich, interpret audioknihy Totální rauš, která právě vychází ve vydavatelství OneHotBook.
Nakladatelství Host

19.00
DOX - Vzducholoď Gulliver, Poupětova 1, Praha 7
Místo, hrdina
Romány nejsou jen o postavách z masa, kostí a slov. Přebývají také v určitém životním prostoru, který se u některých románů proměňuje v prostor literární – „Genius loci, město / místo v hlavní roli“. Účinkují Marc Pastor, José Luis Peixoto a Marek Toman. Moderuje Petr Vizina.
Svět knihy, s.r.o., Barcelona – město literatury a Óbidos – město literatury

Sobota 13. května

13.00 - 13.50
KOMORNÍ SÁL - Pravé křídlo (balkon vlevo)
Anton Hykisch: Věřte císaři
Přední slovenský prozaik — autor desítek děl, z nichž řada byla přeložena do cizích jazyků a získala ocenění — představí český překlad románu o Josefovi II. Věřte císaři je volným pokračováním úspěšného románu Milujte královnu o Marii Terezii. Pořadem provází překladatel knihy Miroslav Zelinský.
Nakladatelství Host ve spolupráci s Literárním informačním centrem Bratislava

14.00
L210 - Levé křídlo
Kateřina Tučková: autogramiáda
Nakladatelství Host

14.00 - 14.50
SÁL ROSTEME S KNIHOU - Pravé křídlo
Marcin Mortka a Marta Kurczewska: O Tappim a Chichotkovi
Znáte veselého vikinga a jeho kamarády ze Šeptajícího lesa? Že ne? Přijďte se s nimi seznámit! Budeme si číst, povídat s autorem Marcinem Mortkou a ilustrátorkou Martou Kurczewskou a také soutěžit o krásně ilustrované knihy o Tappim z nakladatelství Host (www.tappi.cz). Pro děti od 6 let.
Nakladatelství Host ve spolupráci s Polským institutem

15.00
STÁNEK POLSKÉHO INSTITUTU S101 - Střední křídlo
Autogramiáda Marcina Mortky a Marty Kurczewské
Autor a ilustrátorka populárních příběhů pro děti o Vikingovi Tappim podepisují své knihy, vydané česky nakladatelstvím Host.
Nakladatelství Host ve spolupráci s Polským institutem

15.00
STÁNEK LITERÁRNÍHO INFORMAČNÍHO CENTRA BRATISLAVA S 116 - Střední křídlo
Anton Hykisch, Veronika Šikulová: autogramiáda
Literární informační centrum Bratislava

16.00 - 16.50
KOMORNÍ SÁL - Pravé křídlo (balkon vlevo)
Jiří Hájíček: Dešťová hůl
Nejnovějším románem završuje jeden z nejúspěšnějších současných českých spisovatelů svoji „venkovskou trilogii morálního neklidu“. Román Dešťová hůl zvítězil v anketě Lidových novin Kniha roku 2016. Pořadem provází Miroslav Balaštík.
Nakladatelství Host

17.00
L210 - Levé křídlo
Jiří Hájíček: autogramiáda
Nakladatelství Host

17.00 - 17.50
LAPIDÁRIUM - Výstaviště Praha Holešovice
Bianca Bellová: Jezero. Setkání s českým laureátem Ceny EU za literaturu 2017
Cenu Evropské unie za literaturu uděluje od roku 2009 Evropská komise, Rada evropských spisovatelů, Federace evropských nakladatelů a Evropská federace knihkupců dílům z oblasti krásné literatury a jejich hlavním cílem je zviditelnit autory na mezinárodním knižním trhu, propagovat kulturu jednotlivých států a podporovat mezikulturní dialog. Letošní vítězkou se stala Bianca Bellová. Na veletrhu autorku a její oceněný román Jezero představí předseda letošní české poroty Tomáš Kubíček.
Svaz českých knihkupců a nakladatelů

Neděle 14. května

19.00
DOX - Vzducholoď Gulliver, Poupětova 1, Praha 7
Zápas mezi spisovatelem a autoritou
Psát znamená zpochybňovat, proměňovat falešné ideologie v reálné vnímání dominance mimo rámec „alternativních faktů“. Psát znamená utkávat se s tím, co nás utlačuje. Je však pero skutečně silnější meče? Účinkují Liao I-wu a Radka Denemarková.
Svět knihy, s.r.o.