Čtvrtý díl Milénia rozpoutal celosvětové šílenství a nám bylo jasné, že pokud chceme s knihou uspět, potřebujeme kromě jiného i skvělou obálku. Od českého vydání třetího dílu uplynulo v té době pět let a navazovat na původní grafiku jsme nechtěli. Dobrá, nový kabát pro celé Milénium, to je výzva! Celkem snadno jsme se shodli na tom, že na obálkách chceme fotky. Lisbeth. Jenže kde je vzít? Grafik se pustil do nekonečného hledání vhodných snímků. Ne, byla to slepá ulička. Potřebujeme vlastní fotky, zaznělo na některé z porad.

Musíme najít Lisbeth!

Nikdo z nás neznal vhodnou modelku, která by „hrála“ Lisbeth. Kdo by nám mohl pomoct? Ano, naši čtenáři. Moc jsme si od inzerátu na Facebooku neslibovali, ale světe, div se, během pár dní se nám e-mailová schránka slušně zaplnila. Ale kterou vybrat? Do užšího výběru se dostaly dvě. Jedna se líbila víc nám, druhá fotografovi. Dali jsme šanci oběma a pozvali je do ateliéru. Z celodenního focení vznikly desítky skvělých snímků. Byli jsme nadšení. A jednoznačně jsme se shodli na vítězce.

Našli jsme ji! Českou Lisbeth. Holku, která nám do e-mailu skromně napsala, že podle kamarádky by Lisbeth mohla být podobná, ale že ona teda neví. Holku, která na fotkách působí plaše i drsně zároveň a které tu Lisbeth prostě věříme. Holku, co se nechala přemluvit, aby jela kvůli natáčení traileru přes půl republiky, pobíhala před kamerou po chodbách jednoho brněnského úřadu a ve dvě ráno ťukala v cizím bytě do klávesnice.

Až půjdete v září kolem výlohy knihkupectví a uvidíte obálku Muže, který hledal svůj stín, zkuste se na knihu podívat nezaujatýma očima fanouška Milénia. Třeba se vám taky začne líbit!