Liou Cch’-sin je v Číně skutečnou hvězdou, účastní se televizních diskusí a vyjadřuje se k problémům futurologickým i palčivě aktuálním, jako jsou otázky společenské nebo technologické. Právě díky tomu, že ve svých knihách dokázal vystihnout realitu současného světa, který skýtá jak neuvěřitelné příležitosti, tak i hrozby, jež zatím ani nemusíme vidět, se Cch’-sin stal mluvčím i kritikem dnešní rozvíjející se Číny (a nejen té).

Ale jeho knihy by nebyly kultem v pravém smyslu slova, kdyby se mánie kolem trilogie zastavila v tomto okamžiku. Fanoušci Problému tří těles příběh dále rozvíjejí. Nejde však jen o klasické psaní fan fiction, na které jsme si už zvykli. Nová doba přináší nové možnosti. Lidé tak začali využívat největší čínskou sociální síť Sina Weibo, na níž vzniklo množství účtů, které se věnují postavám z knih a přinášejí další rozšíření univerza trilogie. Některé jsou psány velmi věrohodně a sugestivně, a jistá skupina fanoušků dokonce věří, že nejde o fikci a že například organizace PTO je skutečná.

Ale nemusíme zacházet až do takových konspirací. Fanouškovské nadšení dokazuje i to, že vzniklo několik soundtracků k celé trilogii nebo animací v Minecraftu. Dá se však čekat, že největší vlnu zájmu vyvolá filmová adaptace, kterou na konec roku 2017 připravuje čínský režisér Fanfan Zhang.

Zbývá si jen položit otázku, zda může Problém tří těles a jeho dvě pokračování vzbudit podobnou odezvu i mimo Asii. Jak dokazuje překlad do více než třiceti světových jazyků, cena Hugo (2015) a další nominace (2017), není k tomu daleko.