„Dítě není jiný živočišný druh. Je to malý člověk se stejně velkými smutky a radostmi, jaké mají dospělí. Jenom jazyk je jiný, a ten jsme zapomněli. Naštěstí ne všichni. Petra Soukupová ,dětštině‘ dokonale rozumí a umí v ní skvěle vyprávět příběhy. Dokonce tak dobře, že to baví i dospělé. Možná je nakonec jedno, kdo toho Snížka vlastně zabil, ale když chcete mluvit se svým malým člověkem nebo i s tím, kterého máte pořád někde v sobě, měli byste to číst,“ uvedl Miroslav Balaštík, šéfredaktor nakladatelství Host.

S dětskou knížkou Kdo zabil Snížka? volně souvisí i autorčina připravovaná kniha pro dospělé Nejlepší pro všechny, která vyjde v listopadu. Obě knihy se odehrávají ve stejném čase i prostředí a jedna z vedlejších postav dětské knihy se stává hlavní postavou knihy pro dospělé. „Tyhle dvě knížky patří a nepatří k sobě. Jedna je i není součástí té druhé, stejně jako dítě je a není součástí svých rodičů. A až vám kniha-dítě a kniha-rodič postupně vypoví své příběhy, pochopíte, že to nejsou ani dva příběhy samostatné, ani dvě půlky jediného celku. Špatně se to vysvětluje. Ale je to podobné, jako když jedna ruka vezme druhou,“ shrnuje Tomáš Baldýnský, novinář, herec, producent a scenárista, autorčin spolupracovník a životní partner.

Obě podzimní knižní novinky Petry Soukupové zařadil herec Lukáš Hejlík do programu scénického čtení LiStOVáNí; obě vyjdou také jako audioknihy ve vydavatelství OneHotBook.