Jaro se v nakladatelské sféře po celém světě ohlašuje svátky knih – knižními veletrhy. Jednou z nejdůležitějších událostí v jarním turnusu je pro nás londýnský veletrh, který se letos konal v Konferenčním a veletržním centru Olympia ve dnech 14.–16. března.

Z uspěchaného, nervozitou tepajícího, ale zároveň přátelského místa pro setkávání jsme i letos přivezli několik novinek, které se objeví v budoucích katalozích našeho nakladatelství a – konečně také – na pultech knihkupců.

Předně se zastavme u sci-fi a fantasy žánru. Jak jistě víte, žánrovky se stávají dalším základním pilířem našeho nakladatelství. Erotika (ať už chceme, nebo nechceme) se nějakým způsobem dotýká nás všech a čísla prodejů knih o nezvyklých erotických chutích jsou impozantní. Proto jsme se rozhodli také přispět svou troškou do mlýna. Připravujeme dlouhou sérii New Species americké autorky Laurann Dohnerové, na které si smlsnou milovníci vášně, DNA pokusů a plytkosti.

Když už jsme u nevěrohodných světů, musíme zmínit novinku na poli non-fiction. Letos jsme s úlevou „podlehli“ dlouholetým snahám o navázání kontaktu ze strany agentury disponující právy na dílo L. Rona Hubbarda, zakladatele scientologie. Zaplatili jsme vysokou vstupní částku, ale věříme, že se nám to vrátí ve všech směrech. Těšíme se na kompletní dílo v novém českém překladu a na Toma Cruise na příštím Světě knihy!

Máme také novinku pro milovníky/milovnice literatury pro ženy. Zakládáme nový imprint s důvtipným názvem Hostka. O autorech/autorkách a jednotlivých titulech/titulkách se teď není třeba rozepisovat, stejně je to všechno na jedno brdo. Důležitá je typizovaná životem zkoušená hrdinka a užití vybraných motivů „ze života“, jako jsou zámky u moří, soukromá letadla, ale i venkov či alespoň stáje s ušlechtilými koňmi.

Těšíme se na nové čtenáře!

Apríl!