Když Host vypsal výběrové řízení na mou současnou pozici, bylo třeba kandidáty (mě a mé konkurenty) řádně prověřit. Jak to udělat lépe než zadat praktický úkol? Ten náš se točil kolem knihy Tiché dívky od Erica Rickstada, která byla v té době ještě v počátečních fázích redakční přípravy. Jak tušíte, dobře to dopadlo, a já vám nyní mohu vyprávět o tom, jak mi Tiché dívky dohodily práci snů.

Od té doby kniha prošla celým procesem zrodu a shodou okolností byla také zařazena do podzimní Knihománie, pro kterou jsem připravovala podklady. Dostala jsem se tedy i k reálné propagaci knihy, při které jsem se dokonce seznámila s autorem. Toho jsem využila a trochu ho pro vás vyzpovídala, takže se o něm i jeho knihách můžete dočíst něco víc.

Tichým dívkám se mezi čtenáři dobře daří, mají za sebou první dotisk a na jaro připravujeme druhé, brožované vydání. Titul se dokonce zařadil mezi našich 10 nejprodávanějších knih roku 2016. S autorem se tomu těšíme a doufáme, že i jeho druhá kniha Číhání, kterou připravujeme na podzim, bude mezi čtenáři stejně úspěšná. V mé knihovně mají Tiché dívky čestné místo a já doufám, že si najdou svou cestu i do té vaší. Měly by, protože věřte, že takhle napínavou knihu jste dlouho nečetli!