Pátek 13. května

11.00–11.50 / Velký sál (střední hala)
Norská literatura pro děti a mládež

Beseda s nejpřekládanějším norským spisovatelem Josteinem Gaarderem (Sofiin svět), autorkou úspěšné fantasy trilogie Havraní kruhy Siri Pettersenovou (Ódinovo dítě) a autorem krimi pro mládež Jørnem Lierem Horstem (Záhada mloka).
Tlumočeno: čeština, norština
#ReadNordic

12.00–12.25 / Severský stánek S201 (střední hala)
Autogramiáda – Jostein Gaarder, Siri Pettersenová, Jørn Lier Horst

Své knihy podepisují norští autoři literatury pro děti a mládež.
#ReadNordic

14.00–14.50 / Čtenářský sál (levé křídlo)
Michal Sýkora: Ještě není konec

Kdo je skutečným pachatelem zločinu, který zcela rozvrátil kdysi prominentní rodinu věhlasného místního lékaře? Český detektivní román s psychologickými motivy a svéráznou komisařkou Výrovou v hlavní roli je literární předlohou úspěšné televizní série Detektivové od Nejsvětější trojice. Hostem pořadu je herečka Klára Melíšková, představitelka komisařky Výrové.
Nakladatelství Host
Fenomém krimi

15.00–16.00 / Stánek nakladatelství Host L 210 (levé křídlo)
Kateřina Tučková - autogramiáda

Nakladatelství Host

15.00–15.50 / Autorský sál (levé křídlo)
Audiokniha: literatura všemi smysly

Oblíbené příběhy si můžete dopřávat nejen očima, ale i ušima. Režiséři a interpreti, kteří je nechávají ožít ve zvukové podobě, vám v rámci besedy dovolí nahlédnout do zákulisí vzniku audioknih. A nakladatelství OneHotBook má ve svém portfoliu i pěknou řádku titulů knižně vydávaných nakladatelstvím Host. Účinkují Jaroslav Plesl, Valérie Zawadská, Lukáš Hlavica, Taťjana Medvecká, Jitka Škápíková, Michal Bureš a Martin Pilař…
OneHotBook

16.00–16.50 / Komorní sál (pravé křídlo, balkon vlevo)
Obrození české detektivky

O stoupající kvalitě i popularitě české literární a televizní detektivky budou besedovat spisovatelé Iva Procházková a Michal Sýkora, podle jejichž knih „Vraždy v kruhu“ a „Modré stíny“ vznikly úspěšné televizní seriály. Moderuje Pavel Mandys.
Svět knihy
Fenomén krimi

16.00–16.50 / Literární kavárna (pravé křídlo, balkon vlevo)
Klaus Modick: Koncert bez básníka

Autorské čtení a diskuze s německým autorem Klausem Modickem o jeho románu Koncert bez básníka (Host, 2016). Moderuje Tomáš Dimter, překladatel románu. Pořad je součástí literárního programu "Das Buch" - prezentace německy psané literatury Německa, Rakouska a Švýcarska.
Goethe-Institut
čeština, němčina

17.00–17.30 / S 119 (střední hala)
Klaus Modick – autogramiáda

Autogramiáda německého spisovatele Klause Modicka k jeho románu Koncert bez básníka (Host, 2016). Pořad je součástí literárního programu "Das Buch" - prezentace německy psané literatury Německa, Rakouska a Švýcarska.
Goethe-Institut
čeština, němčina

17.00–17.50 / Komorní sál (pravé křídlo, balkon vlevo)
Zraněná města: Rejmer a Tučková

Bukurešť z reportážní knihy polské autorky Margo Rejmer a Brno z románové prvotiny Kateřiny Tučkové jsou města, jejichž obyvatele a prostor těžce poznamenaly dějiny 20. století. Zraněná města v sobě skrývají mnoho děsivých a fascinujících příběhů.
Polský institut v Praze
Město jako literární kulisa
čeština, polština

Sobota 14. května

11.00–11.50 / Čtenářský sál (levé křídlo)
O umění s rozumem II

Uvedení volného pokračování úspěšné publikace, ve které se exaktní vědci svěřovali se svým vztahem k umění. Nový projekt vychází z příspěvků mezinárodní konference konané na podzim 2015 v Praze. O knize promluví editor Miroslav Zelinský.
Nakladatelství Host a AMU

12.00–13.00 / Stánek nakladatelství Host L 210 (levé křídlo)
Petra Soukupová - autogramiáda

Nakladatelství Host

13.00–13.50 / Čtenářský sál (levé křídlo)
Petra Dvořáková: Sítě

Držitelka ocenění Magnesia Litera, autorka úspěšných publicistických knih Proměněné sny a Já jsem hlad a dvou knih pro děti představí svoji první beletristickou knihu pro dospělé Sítě. Příběhy (ne)sebevědomí. Uvádí Martin Stöhr.
Nakladatelství Host

13.00–13.50 / Literární sál (pravé křídlo)
Do hlubin severských dějin

O mrazivé, temné a velmi inspirativní severské historii a své tvorbě, která z ní vychází, pohovoří finská autorka Katja Kettu (Porodní bába), dánský autor Kim Leine (Proroci z fjordu Věčnosti) a islandský autor Sjón (Syn stínu; Měsíční kámen).
Tlumočeno: čeština, angličtina
#ReadNordic

13.00–13.50 / Velký sál (střední hala)
Hvězdy české krimi

V rámci jednoho z hlavních témat letošního veletrhu, kterým je „Fenomén krimi“, se návštěvníkům představí současné hvězdy české detektivky Michaela Klevisová, Josef Klíma, Štěpán Kopřiva a Michal Sýkora. Nebude chybět ani herecká „guest star“ z populárního televizního krimi seriálu!
Svět knihy, s.r.o. a Tomáš Němec
Fenomén krimi

14.00–15.00 / Stánek nakladatelství Host L 210 (levé křídlo)
Petra Dvořáková – autogramiáda

Nakladatelství Host

14.00–14.25 / Severský stánek (S201)
Autogramiáda – Katja Kettu, Kim Leine, Sjón

Své knihy podepisují autoři (nejen) historických románů z Finska, Dánska a Islandu.
#ReadNordic

14.30–15.30 / Vaříme s knihou
Chutě švédského léta
Slunce, jahody a bílé noci neodmyslitelně patří k symbolům krátkého švédského léta. Chcete-li se inspirovat klasickými recepty oblíbeného svátku slunovratu Midsommar, nenechte si ujít pořad o vaření spojený s malou ochutnávkou švédských specialit a čtením z knihy Monse Kallentofta Food Junkie – Posedlý jídlem.
#ReadNordic

15.00–15.50 / Čtenářský sál (levé křídlo)
Jelena Čižovová: Čas žen
Významná ruská prozaička se ve své tvorbě obrací k tématu sovětského dvacátého století a k životu obyčejných lidí v toku národních dějin. Za román Čas žen získala nejprestižnější ruské literární ocenění Ruský Booker za nejlepší román v ruštině. Moderuje Jakub Konečný.
Ruské středisko vědy a kultury v Praze, Nakladatelství Host
Čeština, ruština, tlumočeno

16.00–17.00 / Stánek Ruského střediska vědy a kultury v Praze (P 407)
Jelena Čižovová – autogramiáda
Ruské středisko vědy a kultury v Praze, Nakladatelství Host

16.00–16.50 / Klub knižních šampiónů
Flip, flip, flipbook!
Animátorka a ilustrátorka Alžběta Göbelová povede workshop pro děti a jejich rodiče, ve kterém ožijí nejen postavičky z knížky Kdo si prdnul u dvora. Každý si odnese vlastní knížečku s rozpohybovaným příběhem. Připravte si tužky, nůžky, zábava začíná!
Nakladatelství Host

17.00–18.00 / Stánek nakladatelství Host L 210 (levé křídlo)
Radka Denemarková - autogramiáda
Nakladatelství Host

18.00–18.50 / S201 (střední hala)
Byla tady Britt-Marie, babička i Ove
Blízké setkání s mužem jménem Ove, babičkou, která pozdravuje a omlouvá se, ale i s Britt-Marií! Čtení z děl Fredrika Backmana oceňovanými interprety jeho audioknih Janem Vlasákem a Valérií Zawadskou, beseda a křest audioknižní novinky Byla tady Britt-Marie.
ReadNordic a vydavatelství OneHotBook
Čestný host

Neděle 15. května

9.30–10.20 / S201 (střední hala)
Hrátky s Paxem
Hry a soutěže ve stylu dětské fantasy série Pax za přítomnosti vypravěče audioknih Jana Vondráčka. Zachraňte tajnou knihovnu, odhalte temné tajemství a vyhrajte knížky i CDčka s příběhy bratrů Alrika a Vigga.
ReadNordic a vydavatelství OneHotBook
Čestný host, Literatura pro děti a mládež

14.00–14.30 / L 207 (levé křídlo)
Mrazení v uších
Zeptejte se komisaře Wallandera nebo Carl Mørcka z Oddělení Q na jejich nejnovější případy Ve slepé uličce a Složka 64. Jejich hlasem vám odpoví Jiří Vyorálek a Igor Bareš. A možná přijde i Rebecka Martinssonová (Jana Stryková)! Čerstvá várka severských detektivních audioknih, které je nutno pokřtít.
OneHotBook
Čestný host