1. Omylnost
Sem tam se sekne — ať už jde o jeho vkus ohledně žen, nebo o chybu v úsudku zaviněnou několika promile v krvi. A jak je všeobecně známo, fandíme víc těm, kteří jsou tak nějak stejně omylní, jako jsme my sami.

2. Opojná vůně whisky
Drake pije whisky. Náš pan ředitel pije whisky. Whisky prostě pijí správní chlapi.

3. „Nejlepší kámoš“ Spálený muž
Žít s tímhle malým, protivným a oplzlým démonem není žádný med. Další plusové body tedy Drakeovi patří za výdrž a legendární slovní přestřelky.

Spálený muž se na mě podíval, jako bych byl lejno, do kterého právě šlápl.
„Drakeu, blíží se chvíle, kdy mi s tebou dojde trpělivost.“
Opětoval jsem mu jeho pohled, ale uvnitř jsem se začal třást. Už jsem asi říkal, že sám o sobě nejsem v magii moc dobrý… Spálený muž byl víceméně všechno, co jsem měl a dokázal.
„Nebuď takovej, vyřešíme to, jako vždycky,“ ujistil jsem ho.
„Hm,“ zahučel. „Vyřešíme. Furt řešíme jednu krizi za druhou, ale s tebou se nikdy nic nepohne dopředu. Pořád žijeme v tomhle mizerným bytě v jižním Londýně, pracujeme pro tyhle řiťolezy, co by ti teď už měli líbat boty vyrobený na zakázku v Monte Carlu. Když to tak vezmu, seš asi ten nejpodělanější sráč, kterýmu jsem kdy patřil.“
„No, nepovídej,“ zařval jsem na něj. „Devět tisíc let před naším letopočtem jsi, předpokládám, vládl celýmu světu, co? Byls tak velkej a mocnej, že ses nechal uvěznit do pitomýho kusu dřeva, co?“
Zavrčel na mě.

4. Duch noir
Drake je břídil, ale dobrý člověk. Má všechno, co má správný noirový hrdina mít, a bojuje s démony nejen v londýnských ulicích, ale i sám v sobě.

5. Sarkasmus
Vždy, všude, za všech okolností. Sudičky mu daly do vínku dvojitou dávku. Že by i ony měly zálibu ve whisky?

6. Londýnské podsvětí
Takhle jste Londýn ještě neviděli. Drake vás provede zakouřenými nálevnami i temnými uličkami. Na velké kochání ale nebude čas. Nikdy nevíte, kdo číhá za rohem!

7. Andělská výpomoc
Když už toho na vás bude moc, vzpomeňte si, že Drakeovi kryje záda polopadlý anděl Trixie. A pomáhal by anděl ztracenému případu?

Druhý díl série Spálený muž vychází 28. února. Takže pokud se s Donem Drakem ještě neznáte, máte čas se zatím společně vydat na první výpravu do londýnského podsvětí.