Chci, aby Vrány vykrákaly do světa, co všechno se může dít ve „spořádané“ rodině

Petra Dvořáková je na vlně. Na podzim jí vyšel román Chirurg, jehož prostřednictvím čtenáře zavedla do prostředí nemocnice na periferii a konfrontovala je s příběhem lékaře Hynka Grábla. Ani ne po půl roce přichází s další pozoruhodnou prózou tentokrát s názvem Vrány.

Když už se pustím do psaní, je to mela

Její předchozí román Dědina sklidil mimořádný úspěch. Možná i proto, že popisoval dění na venkově, který je pro jedny čtenáře důvěrně známý a pro jiné je naopak exotikou. Novinka Chirurg je situovaná do lékařského světa, který autorka opět důvěrně zná. „Napsat knihu, která se odehrává v takovém prostředí, vyžaduje opravdovou znalost,“ říká Petra Dvořáková.

Fotoreport: Dědina v srdci Brna

S Petrou Dvořákovou jsme si 26. dubna v knihkupectví Barvič a Novotný povídali o její nejnovější knize Dědina. Jak probíhaly poslední minuty před besedou a co má autorka společného s řezníkem?

Chodit v teplákách je něco jiného než se do nich narodit…

Svižné vyprávění, které nenudí a nesoudí. A že by se dalo. Hranice mezi poli i lidmi jsou i po letech rozorané. Je tam hospoda, malá prodejna, zabíjačky. Taky nevěra a jeden nezdařený pohřeb. Rodiny srostlé jak stromy, v dobrém i zlém. Život je stále spjatý s půdou a zvířaty. To všechno je Dědina, příběh jedné současné vesnice vyprávěný očima jejích obyvatel. Zve vás na místo, které si chcete přečíst.

Tipy na čtení od Petry Dvořákové

Jste zvědaví, co čte váš oblíbený autor? Ptáme se za vás! Jako první nám poskytla tři tipy spisovatelka Petra Dvořáková.

Křest knihy Každý má svou lajnu

Ve čtvrtek 6. dubna navečer jsme v příjemném prostředí znojemského Café Hall pokřtili šestou knížku spisovatelky Petry Dvořákové Každý má svou lajnu. Prostředí to nemohlo být stylovější, neboť v navazující sportovní hale mezi lajnami skutečně duněly údery florbalových míčků. Patronem knihy se stal extraligový hráč Milan Fridrich, který je ve světě florbalu skutečnou celebritou. Kniha je sice sportem inspirovaná, ale jak to u dobré četby pro mládež bývá, je o těch nejdůležitějších věcech života – prvních láskách, ceně vítězství, ale i tom, že ne každý gól každý znamená výhru a ne vše je takové, jak se na první pohled jeví.

Florbal už není jen sport, ale v něčem se stává i životním stylem

Rozhovor s Petrou Dvořákovou nejen o její nové knížce Každý má svou lajnu, která vychází v rámci akce Velký knižní čtvrtek 16. března 2017.

Rozhovor s Petrou Dvořákovou: „Příběh má moc přesáhnout do života čtenáře“

Spisovatelka Petra Dvořáková vydává po dvou publicistických knihách a dvou knihách pro děti svoji první beletristickou knihu pro dospělé s názvem Sítě. Pátá kniha držitelky cen Magnesia Litera a Zlatá stuha vychází 17. března v rámci akce Velký knižní čtvrtek

Rozhovor s Petrou Dvořákovou: „Děti poslechnou raději kocoura než rodiče“

Po knize Julie mezi slovy (2013) se držitelka ceny Magnesia Litera vrací k malým čtenářům s moderní pohádkou o tom, jak se liší náš skutečný svět od virtuální reality. Kniha o kouzelném kocourovi a počítačové myši Flouk a Líla. Dobrodružství z mrakodrapu vychází 3. září.

Autoři nakladatelství Host převzali v průběhu necelého týdne tři literární ceny

V uplynulých dnech se vyhlašovalo několik literárních ocenění a hned tři z nich si odnesli autoři nakladatelství Host. Cenu Jiřího Ortena 2014 získal za svou sbírku Výjevy básník Ondřej Hanus, Cenu Česká kniha 2014 za román Dějiny světla převzal Jan Němec a Zlatou stuhu 2014 v kategorii beletrie pro mládež obdržela za knihu Julie mezi slovy spisovatelka Petra Dvořáková. Oceněným autorům srdečně blahopřejeme.

Petra Dvořáková sbírá ocenění za dětskou knihu Julie mezi slovy

Petra Dvořáková slaví se svou nejnovější knihou Julie mezi slovy úspěch. Získala Cenu učitelů a je nominována na Zlatou stuhu. Kniha je rovněž součástí katalogu Nejlepší knihy dětem 2013.

Julie mezi slovy oceněna v anketě SUK – Čteme všichni

Cenu učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství získala za knihu Julie mezi slovy spisovatelka a držitelka Magnesie Litery Petra Dvořáková, ilustrátorka knihy – přední slovenská výtvarnice Katarína Gasko i nakladatelství Host. Ocenění převzala autorka knihy na slavnostním vyhlášení výsledků 21. ročníku celostátní ankety „SUK – Čteme všichni“ ve čtvrtek 10. dubna.