Joakim Zander: Bratr

Vychází 8. února 2017

Ještě před oficiálním vydáním jsem dostal možnost se začíst do krimi románu Bratr. Po zhltnutí pár desítek stránek jsem si stoprocentně jistý, že tato kniha bude třaskavá. Třaskavá nejen svým obsahem, ale i aktuální potiliticko-migrační náladou ve společnosti, a to nejen v Česku. Věděl jsem to vlastně už po přečtení první strany. Žiju ve Švédsku, ale relativně daleko od světa, o kterém Zander píše. A přitom tak blízko...
— Pavel Stančo, www.sverige.cz

Lars Vasa Johansson: Kouzelníkův únik z reality

Vychází 16. února 2017

Nejen detektivky ze severu jsou temné a drsné, i humor z těchto končin má svůj specifický odstín. Nejhorším nepřítelem kouzelníka Antona je jeho vlastní osobnost. Já si sama sobě také občas překážím, takže se ráda zasměju cizímu boji s vlastní existencí. No co? Kdo z nás není občas cynik?
— Lucie Ládrová, distribuce a marketing

Lars Kepler: Lovec králíků

Vychází 23. února

Ať už vás keplerovské odběhnutí od rozjeté mašiny jménem Joona Linna k mysterióznímu thrilleru Playground naštvalo (proč autoři zdržují a nepíšou další díl krimi série?!), nebo potěšilo (pecka, tahle autorská dvojice ovládá i jiné žánry!), jedno je jisté: po podzimní švédské premiéře čeká v únoru šesté pokračování série s komisařem Joonou Linnou Lovec králíků i na české čtenáře. A ruku na srdce, váhá tady snad někdo nad tím, že by nová keplerovka mohla zklamat?
— Petra Nečková, online marketing