Spolu s nimi jsme pro vás na léto připravili akci, při níž můžete získat při nákupu nad 600 korun na našem e-shopu vybranou podepsanou knihu dle vlastního výběru.
K akci jsme přichystali také seriál, v jehož rámci vám budeme každý týden zveřejňovat odpovědi autorek a autorů na otázky, které se týkají (nejen) podepsaných knih.
Bianca Bellová podepisovala svůj Sentimentální román, Radka Denemarková román Kobold, Petra Dvořáková knihu Proměněné sny, Petra Soukupová román Marta v roce vetřelce, Jakuba Katalpa Doupě a Jiří Hájíček Rybí krev.

Užijte si spolu s nimi léto!

Co máte v plánu letos v létě číst? A jakou knihu byste na léto doporučili čtenářům?

Bianca Bellová
Poslední dobou čtu hodně nebeletristickou literaturu — texty z psychoterapeutické praxe, mytologie, knihy o lidech, kteří přežili holokaust, o procesu s Eichmannem, Orwellovy eseje… Velkým zážitkem pro mě byly Petrolejové lampy Jaroslava Havlíčka, které se mi bůhvíproč dostaly do ruky až teď, Havlíček je přece prozaista par excellence. Na dovolenou si s sebou beru knihu Pestré vrstvy od Ivana Landsmanna, kterou už jsem sice četla, ale protože je to jedna z nejlepších knih, jež tu za poslední čtvrtstoletí vyšla, ráda si ji přečtu znovu. A ještě jednu knihu z prostředí horníků, kde jde každý den o život — Orwellovu Cestu k Wigan Pier.

Radka Denemarková
Jsem členkou poroty největší slovenské literární ceny Anasoft Litera, takže čtu slovenskou prózu minulého roku. A jsem rovněž členkou poroty německé literární ceny Dresdner Lyrikpreis, čeká mě (nejen) německá poezie. Od srpna do ledna budu na tvůrčím pobytu ve Švýcarsku pracovat na novém románu, tudíž se těším i na současnou švýcarskou literaturu. A pokud mám doporučit jednu knihu z poslední doby, tak Bernardine Evaristová: Girl, Woman, Other.

Petra Dvořáková
Asi to letos nakombinuju — dlouho se chystám na knihu Bertranda Russella Mystika a logika a jiné eseje a proložím to něčím odpočinkovým. Docela lituju, že Plachetnice na vinětách od Jirky Hájíčka jsem už přečetla a neušetřila jsem si je na léto.

Jiří Hájíček
Přečetl jsem nedávno Vytěženej kraj od Veroniky Bendové, z poezie naposledy Miroslava Olšovského Tahiti v hlavě. Chystám se na povídkovou knihu budějovického autora Jana Štiftera Světlo z Pauliny.

Jakuba Katalpa
V létě se vrhnu na Ivana Bunina. A to proto, že jsem ho našla v popelnici. Když jdu vynést odpadky, mám ve zvyku mrknout se do kontejneru s papírem. Už jsem si odnesla řadu zajímavých knížek a vypadá to, že tentokrát se někdo z vesnice zbavoval ruské klasiky. Našla jsem Temné aleje, Poslední podzim a Novely, na které se moc těším. A přihodím ještě nějaké detektivky, které mi v knihovně padnou pod ruku.

Petra Soukupová
Já nemám moc čas na čtení, neboť mám moc práce. Ale četla jsem Daňu Horákovou — O Pavlovi — a tu rozhodně doporučuju.