První lednová sobota. V redakci se scházím se svou pravou rukou na pořádání srazů Evou Sedláčkovou, svojí nástupkyní Helčou Hrstkovou a grafičkou Luckou Zajíčkovou, která se k nám „vtěrkla“, protože „vážně chtěla poznat lidi, co sledujeme na Instagramu“. Desítku nejvěrnějších blogerů vítáme přímo v redakci, protože se chceme pochlubit (stále novými) prostory. Z délky focení jednotlivých poliček, knihoven a zajímavých průhledů usuzuji, že návštěvu náš hostí domov zaujal.

Knihomolské odpoledne

Přestože to z fotek může působit tak, že jsme celý sraz strávili konzumací pizzy, popíjením kafe a pojídáním výborného dortu od blogerky Veroniky, listováním knižními dárky a focením zátiší na Instagram, vážně jsme i trochu pracovali. Hromadně jsme zhodnotili aktuální stav blogosféry a činnost knižních youtuberů, hledání inspirace v zahraničí i možnosti dalšího rozvíjení osobních blogů. Z naší strany padla nabídka na možnou užší spolupráci v rámci Kavárny, jejíž podrobnosti si zatím nechám pro sebe, ale věřím, že se na našich stránkách brzo dočtete víc.

A v neposlední řadě jsem „svým ovečkám“ představila mou nástupkyni a novou hosťáckou online markeťačku Helenu, která ode mě od letoška přebírá práci s blogery. Přeju tímto Helče i našim blogerům, aby je, stejně jako mě, vzájemná spolupráce bavila, vzájemně se nabíjeli nadšením z knih i pomocí s propagací a v neposlední řadě se časem z knihomolsko-pracovního vztahu vyklubal i ten kamarádský.

Za rok zase v Brně

Zároveň děkuju svým kolegyním za pomoc s organizací srazu a všem blogerům za to, že neváhali kodrcat se k nám přes celou republiku, přispět svými názory do diskuze a potvrdit nám všem navzájem, že kouzlo knih netkví jen v příběhu samotném, ale také v jeho následném sdílení.