„Důležité je, aby nebyly poznat zásahy do originálu,“ říká grafik knihy Majka na motorce

Práce na knize pro děti Majka na motorce je, co se grafických zásahů týče, v mnohém náročnější, než jsme zvyklí. Grafik Andrej Nechaj v ní mimo jiné přepisoval části textu vlastní rukou, upravoval obrázky a ručně přidával českou diakritiku…

„V rámci trochu staromilského říkankovitého úzu můžou být pro některé čtenáře provokativní,“ říká o svých básničkách pro děti Ondřej Hrabal

Mladý básník, mistr České republiky ve slam poetry a organizátor kulturních akcí Ondřej Hrabal napsal svou první knihu pro děti Tasemnice hledá byt. Různorodí živočichové žijící u nás jsou řazeni podle abecedy, ke každému písmenu jedno zvíře a jedna hravá básnička. „Bavilo mě experimentovat s formou, řekl bych, že tam je v rámci dětské poezie neobvyklá práce s rytmem. Navíc jsou to často dialogy, což dává prostor k zajímavému čtení,“ říká Ondřej Hrabal. Básně jsou doplněny zajímavostmi ze života vybraných živočichů, děti se tak nejen pobaví, ale i dozvědí něco zajímavého.

„Hádat se je přirozené,“ říká spisovatelka Ivana Janišová o své knize Lela a Kika se hádají

Dětská psycholožka, autorka několika knih pro děti a držitelka ocenění Zlatá stuha Ivana Janišová vydává novou knížku pro děti od tří let Lela a Kika se hádají. V rozhovoru nám prozradila, kdo ji inspiroval, jak mají rodiče přistupovat k dětským emocím a co je dobré si uchovat z dětství do dospělosti.

Anatomie skandálu: Drama o přátelství, svědomí, bezohlednosti i pomstě

Dvě ženy, jeden muž. Klasický milostný trojúhelník? Ne tak docela. On je obviněný ze znásilnění. Jedna věří v jeho nevinu. Druhá si je zločinem jistá. Která z nich vyhraje? A je vůbec co vyhrát?

Jsme na začátku jednoho z největších přeskupení důvěry v historii

Oxfordská akademička a odbornice na to, jak spolupráce a důvěra umožněné digitálními technologiemi mění způsob našeho života, Rachel Botsmanová otázkami spojenými s důvěrou žije od dětství. „Baví mě zabývat se velkými komplexními tématy, která pomáhají vysvětlit rozsáhlé strukturální posuny ve světě. A takovým tématem je i důvěra,“ prozradila v rozhovoru.

Genderové role jsou absolutní nesmysl. „Protože jsi děvče,“ to není žádný důvod

Bestsellerová nigerijská spisovatelka Chimamanda Ngozi Adichieová o sobě říká, že je „šťastná africká feministka, která nemá averzi k mužům, ale lesk na rty a vysoké podpatky nenosí kvůli nim, nýbrž kvůli sobě“. Po úspěšném románu Amerikána jí nyní v češtině vycházejí dva čtivé feministické eseje protkané autorčiným charakteristickým humorem.

Jak jsme našli českou Lisbeth

Jsou to dva roky, co vyšla Dívka v pavoučí síti a s ní i celé Milénium v nové grafické podobě. Když změníte obálky u tak oblíbené série, musíte být připraveni na to, že se čtenáři budou bouřit. Proč jsme tedy dobrovolně kopli do vosího hnízda?

Letos vyjdou dvě knihy Fredrika Backmana

Máme skvělou zprávu pro všechny milovníky Oveho, právě jsme koupili práva na další knihy Fredrika Backmana!

Blogerský sraz v Hostu potřetí

Nejužší tým spolupracovníků z řad blogerů navštívil nakladatelství. Celkově třetí sraz, tentokrát poprvé v prostorách nové redakce, se nesl v duchu rozlučky/vítačky a dalšího rozšíření spolupráce.