Tomáš Reichel

Tomáš Reichel

ředitel

Já, který vlastně žádnou z činností, díky kterým vzniká kniha, pořádně neumím, se starám o to, aby ta spousta talentovaných a nadšených lidí, kteří se v našem nakladatelství na vydávání knížek podílejí, fungovala dohromady jako dobře sladěný orchestr. Jo, a strašně rád čtu.

Články autora
Miroslav Balaštík

Miroslav Balaštík

Šéfredaktor

Nejvíc času trávím čtením textů, které se nikdy nestanou knihami. A doufám, že mezi těmi stovkami rukopisů objevím ty dva tři, které za vydání stojí a které se budou líbit i vám. Kromě toho rediguji knihy českých autorů, a když se objevím v redakci, tak mluvím do všeho. Od vzorku na ponožkách po Boží úmysly.

Články autora
Martin Stöhr

Martin Stöhr

Art director

Odjakživa mne fascinují slova, obrazy, melodie. Světadíl umění, knih a literatury. Ta se mi stala osudem. Pod střechou Hosta se věnuji především stejnojmenné revue. Na place nakladatelství pak dělám support grafickým podobám knih a starám se o díl české beletrie. Také o poezii, popelku mezi literárními žánry. V této bláznivé době ji mám čím dál raději.

Články autora
Jakub Šilhavík

Jakub Šilhavík

Propagace

Hledám tu nejlepší cestu, jak v offline světě oslovit potenciální čtenáře a vnuknout jim potřebu přečíst si naše knihy, ať už se jedná o drsné severské kriminálky, fantastické výlety do vzdálených galaxií, nebo roztomilé pohádky pro děti. Každý den se zároveň přesvědčuji o tom, že moje závislost na knihách, které vyprávějí malé i velké příběhy, jenom tak neskončí.

Články autora
Klára Kubíčková

Klára Kubíčková

Propagace — kontakt pro média a novináře

Pečuji o novinářky a novináře, aby v záplavě knih na trhu sáhli právě po těch z Hosta. Sama jsem byla přes dvacet let na druhé straně, takže chápu, že v každodenním novinářském provozu to nějaký funkční, ale zároveň nevtíravý kompas chce. Jsem strašně zvědavá. Proto dělám rozhovory s autory. Ptám se vlastně stovkami způsobů stále na totéž: jaké alchymii musí člověk vládnout, aby napsal dobrou knihu?

Články autora
Michaela Dermauw

Michaela Dermauw

eventy, kontakt pro autory

Dělám práci svých snů: mám na starosti organizaci literárních akcí a jsem hlavní kontaktní osobou pro autory Hosta, na které nedám dopustit! Jsem jedno ucho, když mají nějaký dotaz, společně s nimi hledám to nejlepší místo pro oslavu vydání jejich knihy, občas nějakou akci odmoderuji nebo autora vyzpovídám pro náš blog Kavárna. Alfou a omegou mé práce je kvalitní komunikace – s autory, agenty, kooperačními partnery, kolegy. O vztahy se snažím pečovat, protože dobré vztahy jsou základ.

Články autora
Petra Nečková

Petra Nečková

online marketing

Plavu v moři jménem online. Mým úkolem je představovat naše knihy, autory i nás samotné na sociálních sítích. Vyždibuju pro naše fanoušky zajímavosti, prozrazuju zákulisní informace z redakce, baví mě radovat se z novinek i úspěchů s hromadou dalších, stejně nadšených lidí. Hledám vhodná místa, kam umístit reklamu, aby se ty skvělé knihy dostaly k dalším čtenářům a našly si nové fanoušky. Mám slabost pro dětské knihy, Petera Maye a obrovské redakční police plné knih.

Články autora
Nikola Kochová

Nikola Kochová

vedoucí překladové redakce, akvizice

Mé místo je na překladovém oddělení, kde jako tzv. paní vedoucí přikládám pod kotel v rozjetém vlaku plném skvělých lidí a nápadů, kterým se obdivuji. A pokud je to nutné, jsem také profesionální zastánce pravdy a lásky, drsňák a řešič problémů. Občas taky do Hostu přitáhnu báječnou knížku. Dvakrát ročně se vyrážím socializovat s podobnými případy z oboru do ciziny, odkud pak kolegům přivážím kilogramy nevyžádaných katalogů, reklamní předměty z veletrhu a rozmazané nepoužitelné fotky z večírků s autory.

Články autora
Michaela Teličková

Michaela Teličková

Koordinace překladů

Mým úkolem v  Hostu je pečovat o překlady. Starám se o to, aby si ta správná kniha našla toho správného překladatele (anebo naopak) a aby nám ji pak překladatel zase včas vrátil. Má to jen jednu nevýhodu — nadchnu se pro knihu dávno předtím, než ji objeví i ostatní kolegové, kdy už bývám zamilovaná do úplně jiných knih! V mezičase vyhledávám překladatele, kteří ještě nestihli zhostovatět, a pročítám nejnovější zprávy z překladatelského světa.

Články autora
Simona Barešová

Simona Barešová

redaktorka české beletrie

Jsem součástí procesu utváření literárního díla. Přihlížím, jak sazeči postupně nalévají písmena, která poté grafici zahalují do nejroztodivnějších kabátů ušitých na míru. Pozoruji, jak se text stylisticky ukotvuje pod taktovkou jazykových mistrů. Dost patosu. Klíčové slovo mé profese zní nehezky nečesky — deadline. Jsem paní Kontrolorová. Všechny uháním, aby včas a v pořádku dodali to, co mají. Nesnáším tabulky, ale stihnout se to musí.

Články autora
Pavla Nejedlá

Pavla Nejedlá

redaktorka literatury pro děti a mládež

Jsem sudička. Nad rodícími se dětskými knížkami prorokuju: „Ty budeš krásná jako ranní rosa, ale uvězní tě do nejvyšší police, odkud tě vysvobodí jen člověk s dobrým srdcem. Ty? Ty budeš na roztrhání. Každý tě bude chtít. Zaplatíš za to oslíma ušima a nakonec skončíš ve sběru. A ty, božátko? Ty radši zůstaň na dně šuplíku.“ Zkrátka z moře rukopisů lovím poklady, které chci mít doma v knihovně (a na stole, na podlaze, na parapetu nebo na vaně), a těm pak pomáhám na svět, abyste je mohli mít doma i vy.

Články autora
Kateřina Šardická

Kateřina Šardická

redaktorka young adult a krimi

Jsem tak trochu neviditelná sudička, která bdí nad svými knihami po celou dobu jejich zrodu. Když se pro rukopis rozhodnu, jsem zodpovědná za knihu jako celek — ve spolupráci s grafiky vybírám obálku, s technickými redaktory kontroluji sazbu, pokud je potřeba, komunikuji s majiteli práv třeba o překladu názvu apod.

Články autora
Eva Kecková

Eva Kecková

redaktorka non-fiction a překladové literatury

V Hostu sedím na dvou židlích, z jedné vybírám, nakupuji a k vydání vedu české i zahraniční tituly z žánru non-fiction, z druhé se starám o překladovou beletrii. Šťourám se v textech, škrtám a přesouvám, ještě jednou škrtám (a někdy i smažu!), odesílám a přijímám větší než malé množství e-mailů s přílohou. Moje denní spotřeba písmen je nezměrná. Chtěla jsem být sice zpěvačkou v zapadlém chilském městečku, ale v Hostu je to taky dobrý.

Články autora
Jiří Štěpán

Jiří Štěpán

redaktor sci-fi a fantasy literatury

Každý den v Hostu cestuji nadsvětelnou rychlostí, střílím z laserových pistolí a bojuji s draky a mágy. Když pak po práci přijdu domů, snažím se, aby mě věže z knih navždy nepohřbily, a tak jim platím tribut pacis tím, že zase čtu… a občas i něco napíšu. Když pak zůstane ještě trochu času, snažím se věnovat hudbě, hodování a zahálce.

Články autora
Karolína Tomečková

Karolína Tomečková

asistentka PR

Mým revírem jsou média. Mé tempo je vražedné. Jsem pravou rukou tiskové mluvčí. Každý týden vychází desítky článků o knihách našich autorek a autorů a já mezi nimi hledám vhodné adepty ke zveřejnění v ohlasech na webu nakladatelství. K tomu si občas odskočím napsat nějaký ten článek na Kavárnu. Mimo Host ještě fušuju do nezisku.

Články autora