Potkejme se na Dni dětí v Tržnici!

Tým z nakladatelství Host se chystá na Den dětí v Tržnici, který se uskuteční 1. 6. 2023 od 11.00 do 18.00 v Holešovické tržnici v Hale 13 a okolí. Na našem stánku dostanete knížky pro drobotinu, školáky, puberťáky i věčně mladé dospěláky s veletržní 20% slevou a vyřádit se můžete na workshopech, které si pro vás připravily naše sympatické autorky:

Máme za sebou mimořádně úspěšný ročník Světa knihy

Ve dnech 11. až 14. května 2023 jsme se zúčastnili mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha. Letošní 28. ročník, na který zavítalo bezmála 60 tisíc lidí, překonal dle pořadatelů návštěvnost minulých ročníků. Rekordní počet návštěvníků jsme zaznamenali také my na stánku nakladatelství Host a na našich pořadech pro malé i velké čtenáře.

REDAKCE POD POKLIČKOU: Dana Blatná

Zajímá vás, jak se knížka českého spisovatele dostane do rukou zahraničního nakladatele, ve kterých zemích je o naši literaturu největší zájem a kteří autoři z Hosta slaví v zahraničí úspěchy? Pak si přečtěte další vydání našeho seriálu, v němž vám představíme kolegyni Danu Blatnou, která má na starosti zahraniční práva na knihy většiny českých autorů nakladatelství Host.

Očekávaný román Aleny Mornštajnové Les v domě je na světě

„Píšu o podobách zla, o těch zjevných i nenápadných,“ prozrazuje jedna z nejoblíbenějších českých autorek Alena Mornštajnová v rozhovoru, v němž jsme si povídaly o jejím zbrusu novém románu. Románu, který ocení jak fanoušci současné beletrie, tak milovníci dramat a napětí. Seznamte se s nejočekávanější novinkou letošního jara — s knihou Les v domě.

Nakladatelství Host se opět chystá na Svět knihy

Ve dnech 11.—14. května proběhne již 28. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy. A tým z nakladatelství Host u toho nebude chybět! Najdete nás na stánku KB302, kde vám nabídneme skvělé tituly nejrůznějších žánrů s 20% slevou, a potkat nás můžete také na mnoha pořadech s našimi autory. Změna programu je vyhrazena, vždy aktuální přehled akcí najdete níže.

REDAKCE POD POKLIČKOU: Lukáš Reichel & Jakub Šimanský

V březnovém vydání našeho seriálu Redakce pod pokličkou vám představíme kolegy Lukáše a Jakuba, jejichž revírem je sklad nakladatelství Host. Kolik kilometrů denně nachodí? Kolik se do skladu vejde knih? Které z nich čtou? A kde je Karla? To a mnohem více se dočtete v následujícím rozhovoru.

REDAKCE POD POKLIČKOU: Pavla Hernandezová

„Vím, co je spojovník (hlavně to, že to není pomlčka!), a nebojím se ho použít,“ říká Pavla Hernandezová, která v Hostu sází — nikoli cibuli, nýbrž knížky.

Vychází Tajný život domorodců, hořkosladký román o životní únavě i zoufalé touze udržet se naživu — pokud možno šťastný

S radostí vám představujeme nového českého autora Jana Kholla, který napsal čtivou knihu o hledání ztraceného štěstí — „mušky jenom zlaté“. V následujícím rozhovoru se dočtete, jak psaní prožíval, proč se velká část příběhu odehrává v Číně a k čemu je mu motorová pila.

REDAKCE POD POKLIČKOU: Zdeněk Staszek

Zdeněk Staszek je po Katce Šardické druhým redaktorem z Hosta, který usedl do horkého křesla série Redakce pod pokličkou. Zatímco Katka má na starosti young adult, Zdeněk má pod křídly non-fiction. V následujícím rozhovoru se například dočtete, že hostovská produkce non-fiction je stále pestřejší, nicméně kuchařky byste u nás hledali marně, dále jak si Zdeněk s Legem hlavu lámal a na čem ho v poslední době nachytali recenzenti.

Fotoreport: akce v roce 2022

Naše práce není jen o vydávání knih, ale také o setkávání s vámi čtenáři nad našimi knihami v rámci knižních křtů, besed a knižních veletrhů. Rok 2022 k nám byl z hlediska akcí velmi štědrý.

REDAKCE POD POKLIČKOU: Tomáš Reichel

Od srpna jsme vám prostřednictvím krátkých rozhovorů představili již čtyři členy redakce Hosta. Vyptávali jsme se jich na to, co je do nakladatelství přivedlo, jak vypadá jejich práce a jakou knihu z naší produkce by vám doporučili. Za pár dní tu máme konec roku a s ním i poslední letošní rozhovor, který jsme vedli s ředitelem Tomášem Reichelem.

REDAKCE POD POKLIČKOU: Michaela Teličková

Od srpna tohoto roku vám jednou měsíčně přinášíme rozhovory s lidmi z Hosta, kteří vás zasvěcují do tajů rozmanité práce v nakladatelství, mluví o svých knižních srdcovkách z naší produkce a prozrazují na sebe spoustu zajímavostí. V listopadu je na řadě kolegyně Míša, koordinátorka a organizátorka. Čeho? Čtěte dál!