To si takhle čutáte a najednou prásk! Československo!
Ideální pro: čtenáře od deseti let, obzvlášť (ale nejen) milovníky fotbalu

Díky knize 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo zažijete vznik republiky očima jedenáctiletého Jendy. Je pondělí 28. října 1918 a právě dnes vzniklo Československo. A Jenda netuší, že to je jen začátek velkého dobrodružství, které se protáhne na několik let a skončí o tisíc kilometrů dál.

Ilustrovaný román pro mladé čtenáře o bouřlivých událostech prvních dnů samostatného státu i o Jendových snech, v nichž hraje hlavní roli fotbalový míč. O střetech mnoha pohledů a mnoha pravd. A taky o pouličních bitkách i cestách za kusem špeku a pytlíkem krup.

Dobrodružný příběh doplňují fakta a zajímavosti z velkých dějin i každodenní reality první republiky.

Jak funguje mozek?
Ideální pro: všechny, malé i velké, kdo se chtějí dozvědět, jak funguje lidské tělo

Alenka spí a zdá se jí zvláštní sen. Orgány lidského těla se v něm právě dohadují, který z nich je nejdůležitější. Jsou to játra? Střeva? Nebo snad srdce? Spor však rázně utne orgán nanejvýš moudrý a rozumný — mozek.

Zasněte se s Alenkou a dozvíte se, co všechno vám váš mozek dosud tajil. Odkud se berou sny? Jak to, že si některé věci pamatujete po celý život a jiné vaši paměť za pár vteřin opustí? Co je to amygdala? A k čemu slouží a jak funguje hipokampus?

Alenčin sen dětem srozumitelně a s osobitým vtipem odhaluje složitá tajemství fungování mozku. Knihu si užijí děti kolem devíti let, nicméně díky názorným ilustracím si v ní najdou své i děti mladší.

Varování pro rodiče: Přečtěte si tuto knížku dřív, než to udělají vaše děti. Jinak vás ve znalostech neurovědy hravě předčí.

Hurá na cestu kolem světa
Ideální pro: ty, kteří rádi cestují, i kdyby jen prstem po mapě

Mapy jsou osvědčený dárek pro děti vašich známých — ty vaše už svoje Mapy dávno mají! Nebo ne?

A letos k nim můžete přidat i blok zábavných úkolů a aktivit pro malé objevitele Mapovník.

Potěšíte všechny děti od šesti let a ty, kdo rádi cestují, i když třeba jen prstem po mapě. Pojďte s námi poznávat svět v obrázcích. V naší nejúspěšnější dětské knížce jich najdete přes tři tisíce!

Cesta do středu Země
Ideální pro: ty, které zajímá neviditelný svět pod zemským povrchem i pod hladinou vod

Velkoformátová kniha Pod zemí, pod vodou plná propracovaných ilustrací a detailních průřezů je nabitá informacemi. Podle našich zkušeností osloví hlavně kluky, ale na své si přijdou i holky. Originální koncept oboustranné knížky nadchne každého, kdo je alespoň trochu zvědavý, co všechno se skrývá v hlubinách pod povrchem i pod hladinou. Doporučený věk? Od sedmi let hravě.

Ať začnete z kterékoli strany, postupně se noříte pod zemský povrch nebo pod mořskou hladinu stále hlouběji a uprostřed knihy se setkáte v zemském jádru.

Na cestě potkáte zvířata žijící pod zemí i podivná stvoření mořských hlubin. Zjistíte, kam sahají nejdelší kořeny na světě. Objevíte složitý systém podzemních potrubí, kabelů a tunelů. Narazíte na senzační vykopávky i zkamenělé kosti dinosaurů. Prohlédnete si všechny možné nory a doupata, zabloudíte v jeskynních bludištích a sjedete až na dno nejhlubšího dolu světa. Vyzkoušíte staré ponorky i skafandry, prozkoumáte vrak Titaniku. Zkrátka odhalíte nejedno tajemství podzemního i podvodního světa.

Garantujeme, že s touto knížkou dokážete strávit celé vánoční prázdniny!

Říše zvířat tak trochu jinak
Ideální pro: každého, koho láká pohlédnout na říši zvířat novým, úplně jiným pohledem, než jsme zvyklí z učebnic a encyklopedií

Ušatci a dlouhokrcí, lovci a ochočení, peciválové, gladiátoři, mistři v maskování, velesvůdníci, pichlavci… V knížce najdete přes šest set druhů zvířat z celého světa zařazených do čtyřiceti překvapivých a vtipných kategorií.

Podivuhodnou encyklopedii zvířat ocení díky jasně barevným, snadno přístupným a vtipným ilustracím holky i kluci od šesti let. Poznají říši zvířat, a ještě se u toho budou náramně bavit. A vy s nimi.