Martin Puchner
Ve dnech 24.—25. března zavítá do České republiky Martin Puchner, oceňovaný literární kritik, filozof a jeden z předních profesorů anglické literatury na Harvardu a v Berkeley, autor knihy Svět ve slovech aneb O síle příběhů utvářet národy, historii a civilizaci, která v Hostu vyšla na sklonku loňského roku.

Mons Kallentoft
Koncem března, přesněji 27.—29., naši republiku navštíví švédský bestsellerový autor Mons Kallentoft, a to u příležitosti vydání dalšího románu ze série s inspektorkou Malin Forsovou. Jubilejní desátý díl má název Vůně ďábla a vychází 20. března. Host vydal také Kallentoftovu knihu Food Junkie — Posedlý jídlem a rovněž tři díly další krimi série čerpající z řecké mytologie, kterou píše společně s novinářem Markusem Luttemanem.

Lars Kepler
Ve dnech 8.—9. dubna si návštěvu Prahy zopakuje hvězdná autorská manželská dvojice píšící pod pseudonymem Lars Kepler. „Kepleři“ do Česka poprvé zavítali v roce 2011 u příležitosti vydání druhého svazku své světově proslulé série s komisařem Joonou Linou. Nyní je knih již sedm, série vychází ve více než čtyřiceti zemích světa a prodalo se přes třináct milionů výtisků. Jen v České republice se jich prodalo téměř půl milionu, a vzhledem k počtu obyvatel tedy patříme k nejúspěšnějším vydavatelům na světě.

Bernard-Henri Lévy
Pár dnů poté, 25.—27. dubna, zavítá do Prahy Bernard-Henri Lévy, francouzský filozof, spisovatel, komentátor a jedna z nejvýraznějších postav francouzského intelektuálního a veřejného života posledních desetiletí. V našem nakladatelství dosud vyšly dva jeho tituly Sartrovo století a Americká závrať. Na duben 2019 připravujeme vydání knihy Říše a pět králů. Ústup Západu a osud světa.

Mariana Enriquezová
Pražský mezinárodní veletrh Svět knihy se letos zaměří na Latinskou Ameriku a z jihoamerických autorů, které vydává naše nakladatelství, se ho zúčastní argentinská prozaička a novinářka Mariana Enriquezová. V roce 2016 jí vyšla v Hostu sbírka povídek Co nám oheň vzal, na únor 2019 připravujeme její román Tohle je moře.

Griet Op de Beecková
Dalším letošním zahraničním hostem Světa knihy bude i oceňovaná belgická spisovatelka, dramaturgyně a novinářka Griet Op de Beecková. Host zatím vydal dva autorčiny romány Výš než v sedmém nebi a Pojď sem, ať ti můžu dát pusu, na jaro 2019 se připravuje román třetí — To nejlepší, co máme.

Co dodat? Rozhodně se máme všichni nač těšit! Pro více informací sledujte průběžně naše stránky a věřím, že využijete příležitosti a přijdete si autory naživo poslechnout, popovídat si s nimi a samozřejmě si nechat podepsat knihy.

Foto: archiv nakladatelství, Ewa-Marie Rundquist