S Backmanem do zasněžených lesů
Ideální pro: čtenáře silných příběhů, ať už jejich srdce bije pro hokej, nebo ne

Fredrik Backman vás zavede do malého švédského městečka uprostřed lesů. Medvědín se potýká s odlivem obyvatel, úbytkem pracovních míst a celou řadou dalších obtíží. Obyvatele však drží nad vodou společná vášeň — hokej. A tak není divu, že veškeré své naděje vkládají do juniorského týmu, jehož vítězství by mohlo městu vrátit dobrou pověst a přilákat investice nutné pro jeho záchranu. Fredrik Backman vás vtáhne do života různorodých postav — od Kevina, privilegovaného kapitána týmu z dobře situované rodiny, a talentovaného přistěhovalce Amata, až po rodiny jednotlivých hráčů, jejich sestry a blízké, včetně těch, kteří jejich vášeň pro hokej nemohou pochopit.

Jak ale s městem zamává událost jedné noci, během které tým slaví dílčí vítězství? Jaký dopad na hokejový klub bude mít obvinění jednoho hráče ze znásilnění trenérovy dcery? A ustojí město rozpor mezi touhou po vítězství a smyslem pro spravedlnost?
To zjistíte v románu Medvědín i jeho volném pokračování My proti vám.

Severská krimi ze severu Čech
Ideální pro: fanoušky české literatury

Během mimořádně dlouhé a tuhé zimy musí ústecký vyšetřovatel Václav Rákos rozkrýt hned dva případy, které mají mnohem temnější pozadí, než tušil.

V knize Sestra smrt se vypraví do nemocnice v Rumburku kvůli podezření, že pacientka, která zemřela na otravu metylalkoholem, se ve skutečnosti stala obětí vraždy. Rákos je přesvědčený, že existuje souvislost mezi její smrtí a případem zdravotní sestry obviněné z otravy šesti pacientů draslíkem.
Krátce nato dojde v nedaleké Doubici k vraždě zaměstnance národního parku. Důkazy směřují k Miloši Bjelejovi, válečnému zločinci z války v Jugoslávii, který kdysi pobýval v Pardubicích jako vojenský poradce. Jenže Bjelej je oficiálně už deset let po smrti.

3180 stran napětí s Larsem Keplerem
Ideální pro: milovníky severské krimi

U příležitosti vydání nového případu Joony Linny Lazar jsme se rozhodli všechny fanoušky autorské dvojice Lars Kepler potěšit dárkovým balením všech předchozích dílů této bestsellerové kriminální série.

Právnický thriller z českého prostředí
Ideální pro: každého, kdo někdy zatoužil nahlédnout pod pokličku právnické praxe

V thrilleru Divoký obchod odvádí úspěšného pražského advokáta Petra Cihláře z naleštěných interiérů jednacích místností do zapadlých vesnic Jesenicka neobvyklý úkol. Doprovázen náročným klientem a pohlednou koncipientkou musí dokončit obchod, na kterém závisí nejen vysoká odměna pro jeho zaměstnavatele, ale také Cihlářova vlastní kariéra. Sotva se probere z další víkendové jízdy po pražských nočních klubech, snaží se zorientovat v událostech, jež zahrnují nevysvětlitelný požár skladu, smrt venkovského pobudy i nepřipojenou solární elektrárnu.

Ne každý, kdo je vinen, je i viníkem
Ideální pro: ty, kdo jsou ve spěchu a povídky jim zpříjemní krátké chvíle, které mohou strávit právě s knihou v ruce

V Případu Collini nás Ferdinand von Schirach vtáhl do dění v soudní síni. Nyní v souboru patnácti povídek Vina ukazuje, že spáchat něco strašného je za určitých okolností schopen každý z nás.

Autor patří mezi nejprestižnější berlínské advokáty a svým nezaměnitelným, lyricky strohým jazykem líčí kriminální příběhy i jejich soudní dohru. Zkoumá otázky dobra a zla, viny a neviny, zabývá se morální odpovědností obyčejných lidí. Spolu s nimi zažíváme rozpory mezi morálkou a zákonem, justiční mašinerií a lidskou spravedlností.

Sledujte náš Facebook, kde vás toho během tohoto mrazivého týdne (26. 11.—2. 11.) čeká ještě celá řada — kromě dalších tipů se můžete těšit i na soutěž nebo na zvýhodněný balíček dvou mrazivých románů. A za týden očekávejte další tipy, tentokrát pro všechny milovníky fantastiky.