3+

Pompon má starosti

Jedináčci se můžou radovat — jich se starosti s hlídáním mladších sourozenců netýkají, ale pro všechny ostatní je tady další velká barevná kniha o medvědích brášcích Pomponovi a Bonbónkovi. Možná je znáte ze Studia Kamarád, možná už jste četli předchozí knihu (Pompon se nudí). Ať tak či onak, Pompon je zpátky a s ním i spousta pohádkových legrácek schovaných v ilustracích — nuda rozhodně nehrozí.

4+

Asfalt!

Prázdniny na krku, zimní opravy silnic letos ještě ani neskončily a nás už čekají letní uzavírky. Pokud stejně jako my musíte cestou do školky projít dvěma staveništi a mezi mobilním oplocením hledat každý den novou cestu, zpříjemněte si to martyrium knížkou, která do toho vnese trochu nadhledu a z rodičů sejme povinnost hledat odpovědi na milion otázek spjatých s pozemními stavbami. Víc než v knížce Asfalt! najdete snad už jen ve skriptech dopravního inženýrství.

5+

Skutek utek!

Taky jste z každého dětského zakašlání nervózní? Další týden na OČR? Pobyt v kanceláři jako zaměstnanecký bonus… Pojďme se tomu terapeuticky zasmát. O další knížce Ireny Hejdové se dá říct leccos, je to komedie z pandemie, detektivka odehrávající se na pár desítkách metrů čtverečních, knížka, do které se dá dokreslovat i zapisovat a ve které se řeší úkoly. Přesně tohle děti mezi pátým a sedmým rokem neuvěřitelně baví a Skutka si oblíbí podobně jako autorčin předchozí titul Nedráždi bráchu bosou nohou. Tuhle knížku si děti budou doporučovat mezi sebou a s nadšením ji budou nosit do školy na hodiny čtení. A to je přesně to, co od dětské knížky chceme, ne?

6+

Kouzelné tkaničky

Takových knížek není nikdy dost. Skvělý příběh o kamarádství, letní atmosféra, trocha tajemna a napětí, veselé ilustrace a k tomu něco navíc — návod na uvázání spousty uzlů. Neříkejte, že by se vám taková knížka na léto pod stan nehodila. Den dětí je pěkná záminka, jak ji dostat do vaší domácí knihovničky včas.

8+

Fotbaláci

Tohle je sázka na jistotu, Fotbaláci se líbí nejen fotbalovým nadšencům. Příběhy téhle bandy dětí baví i ty, co do mičudy nikdy ani nečutli. Ale každopádně, pokud máte doma fotbalového maniaka, který nesnáší čtení, tahle série ho z nechuti vyléčí. Spatřeno několikrát na vlastní oči.

9+

Tajemství Humly Hanssonové

Čím jsou děti starší, tím hůř se jim knížky kupují. Už vlastně předem očekáváme, že protočí panenky a řeknou něco jako: „Zase knížka?“ S Humlou tohle nehrozí. Takovou knížku by si děti vybraly samy, kdyby mohly. Rozhodně nebudou mít pocit, že jim vnucujete svůj pohled na svět. Humla je totiž na jejich straně.