PERNÍČKY

příprava: 1 hodina, chladnutí těsta: 1 hodina, 50 kusů

Perníky jsou sladké pečivo vyrobené z těsta, které obsahuje hodně medu a koření. Protože tento druh těsta dobře drží tvar, pečou se z něj po staletí figurky, domečky a další ozdobné motivy.

Těsto

100 g medu
½ sklenky moučkového cukru
70 g másla
½ lžičky jedlé sody
3 lžíce mléka
300 g mouky (plus trochu na podsypání)
špetka soli
1 lžíce perníkového koření
1 vejce

Poleva

1 bílek
1½ sklenky moučkového cukru
1 lžíce citronové šťávy

  1. Vlož do hrnce med, moučkový cukr a máslo a nech je rozehřát na malém plameni, občas zamíchej. Přidej sodu smíchanou s mlékem (směs trochu napění), dobře promíchej a nech vychladnout.

  2. Na válu smíchej mouku, sůl a koření. Uprostřed udělej důlek a vlej do něj medovou směs a rozšlehané vejce. Vše promíchej nožem a vypracuj těsto, zlehka podsypávej moukou.

  3. Z těsta vytvaruj kouli, zabal ji do fólie a na hodinu vlož do lednice.

  4. Předehřej troubu na 180 stupňů a vylož plech pečicím papírem.

  5. Na jemně pomoučeném vále vyválej těsto na plát silný 3 milimetry a vykrajuj z něj perníčky. Na plech je nepokládej příliš blízko sebe, protože během pečení vyrostou a mohly by se slepit. Peč je 8—10 minut.

  6. Zchladlé perníčky můžeš ozdobit polevou. Bílek, moučkový cukr a citronovou šťávu rozmíchej na hladkou hmotu. Hotovou polevu nalej do malého plastového sáčku (ideálně trochu silnějšího). Ustřihni z něj kousek rožku, přes dírku vytlačuj polevu a maluj libovolné vzory. Nech uschnout.

  7. Perníčky skladuj v uzavřené krabici. Díky tomu změknou a vydrží dlouho voňavé.