Dubnové tipy z redakce

Je nám jasné, že knihou měsíce dubna je jednoznačně Bílá Voda. Ale byla by škoda, kdyby kvůli ní zapadly další zajímavé tituly. Proto vám naši redaktoři sepsali pár tipů, které uspokojí i náročnější čtenáře.

Máme tři ceny Magnesia Litera

Letošní udílení cen Magnesia Litera bylo pro naše nakladatelství historicky nejúspěšnější. Naše knihy totiž získaly hned tři ceny — a to Aktuálně.cz Literu za publicistiku, Literu za překladovou knihu a také titul Kniha roku pro absolutního vítěze. Tu získal publicista Pavel Klusák za svůj nezávislý portrét Karla Gotta.

Literární cenu získává v roce 2022 Radka Denemarková

Na návrh zemského rady pro kulturu Christophera Drexlera se štýrská zemská vláda jednomyslně rozhodla, že v roce 2022 udělí Štýrskou literární cenu Radce Denemarkové. Ocenění přišlo ve stejnou dobu, kdy se na pultech knihkupectví objevilo nové vydání dnes už téměř legendární prozaické prvotiny A já pořád kdo to tluče, která odstartovala autorčinu mimořádně úspěšnou spisovatelskou dráhu. Exkluzivně vám přinášíme překlad tiskové zprávy z 18. 3. 2022 a autorce gratulujeme!

Březnové tipy z redakce

Přinášíme vám nový formát měsíčních redakčních tipů. Naši redaktoři vám v něm na konci každého měsíce představí knihy, které by podle nich neměly v záplavě nových titulů zapadnout. Úvodu prvního vydání, ve kterém se výjimečně objeví i knihy ze začátku roku, se ujal náš art director Martin Stöhr.

Máme čtyři nominace na cenu Magnesia Litera 2022

Nominace na letošní cenu Magnesia Litera jsou venku a máme mezi nimi hned čtyři zástupce: Klikaře Benyho od Simony Bohaté, Falkenfrau od Kláry Goldstein, Led od Jacka Dukaje a knihu Gott od Pavla Klusáka. Výsledky budou vyhlášeny 10. dubna 2022.

Naši autoři o válce na Ukrajině

Ani našim autorům není aktuální situace lhostejná. 💙💛Jak vnímají válku na Ukrajině významná jména současné české literatury?

Host pro Ukrajinu

Ve čtvrtek ráno naši redakci, stejně jako celý svět, zasáhly zprávy, na které nikdo z nás nebyl připravený. Zcela upřímně, na knížky jsme v tu chvíli neměli ani pomyšlení. Po úvodním šoku následovaly otázky, co můžeme dělat a jak můžeme pomoci?

Bílá Voda poodkrývá svá tajemství

Redakční práce na nejnovějším románu Kateřiny Tučkové finišují a už zanedlouho se Bílá Voda objeví na pultech knihkupectví. Zkraťte si čekání a přečtěte si ukázku z dlouho očekávané knihy.

Ediční plán jaro 2022

Prolistujte si nový ediční plán, ve kterém vám přinášíme naše novinky na první pololetí roku 2022.

Pečeme perníčky s Můžu ochutnat?

Třetí adventní neděle znamená, že už je nejvyšší čas na pečení vánočního cukroví. Letos můžete vyzkoušet tradiční polské perníčky. Recept najdete i v naší novince Můžu ochutnat?. Nedávno je pekli také autoři knížky — Aleksandra a Daniel Mizielińští s Natalií Baranowskou. Už se vám sbíhají sliny?

Vánoční tipy z redakce

Vánoce se kvapem blíží a je nejvyšší čas začít řešit dárky pod stromeček. Abychom vám ulehčili volbu, zeptali jsme se našich redaktorů na žhavé tipy z jejich sekcí.

Co nás čeká na veletrhu v Havlíčkově Brodě?

Další ročník knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě je tady. 15. a 16. října se v Kulturním domě Ostrov potká více než 150 vystavovatelů – a my budeme u toho! Kromě skvělých knih se můžete těšit i na pestrý doprovodný program. A které známé tváře z nakladatelství Host uvidíte?