Švédská krimi série Milénium je obrovský fenomén, který zdaleka přesahuje svět literatury. Původní trilogie Stiega Larssona se dočkala filmové adaptace v domovském Švédsku a o pár let později přišel také americký remake prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy pod režisérským dohledem Davida Finchera. Od té doby však uplynulo dlouhých sedm let, přičemž se v hollywoodských kuloárech opakovaně spekulovalo o zfilmování dalšího dobrodružství.

Namísto přímého pokračování se nakonec dočkáme rovnou čtvrtého dílu Dívka v pavoučí síti. Příběh se bude točit kolem revoluční umělé inteligence, která zajímá špiony, zkorumpované politiky i hackery z celého světa. Režie se tentokrát ujal nadějný Fede Alvarez, autor nervy drásajícího hororového hitu Smrt ve tmě. Na scénáři se kromě režiséra podílel také zkušený britský scénárista Steven Knight (Východní přísliby).

Nové tváře uvidíme i před kamerou – rozporuplně přijatý Daniel Craig a Rooney Maraová jsou již minulostí. V ústřední roli hackerky Lisbeth se představí neokoukaná Claire Foyová, která za roli mladé královny Alžběty II. v historickém seriálu The Crown získala prestižní ocenění Zlatý glóbus. Hlavního mužského hrdinu ztvární švédský herec Sverrir Gudnason známý především z tenisového duelu Borg/McEnroe. Ve vedlejších rolích se dále objeví Sylvia Hoeksová z filmu Blade Runner 2049, Cameron Britton ze seriálu Mindhunter nebo Lakeith Stanfield ze satirického hororu Uteč.

Česká premiéra se uskuteční 8. listopadu 2018.