Kdybyste měly vybrat tři knihy/tituly, které by si děti rozhodně měly přečíst během tohoto léta, které by to byly?
Eva: Kepler62. Čtivá a famózně ilustrovaná sci-fi série je podle mě pravým letním čtením pro kluky a holky od devíti let. Zvlášť pokud ujíždějí třeba na Hvězdných válkách nebo jiných příbězích z vesmíru. Než zhltnou všech pět dosud vydaných knih, bude venku už i díl poslední.
Král Vrkú. Jako dítě trávící prázdniny povětšinou doma bych dala nevím co za to, kdybych uprostřed nudného města objevila nefalšovanou džungli, jako se to stalo Jakubovi v téhle báječně vtipné knížce. Jakubově džungli navíc vládne sympaticky praštěná Král Vrkú, vousatá holka s korunou na hlavě, v níž se rodí jeden bezvadný nápad za druhým. To slibuje parádní jízdu.

Pták a Veverčák na útěku. Skvělý komiks o zábavné dvojici, kterou tvoří nezdolně optimistický, ztřeštěný Pták a věčně ustrašený pesimista Veverčák. Napínavé, neskutečně zábavné čtení, které se před očima odehrává rychlostí akčního filmu a děti se k němu vracejí znovu a znovu.

Pavla: Kterýkoliv titul ze série o vikingovi Tappim: Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa, Tappiho putování po Šumících mořích nebo Tappiho toulky po Bručících horách, protože to jsou knihy plné dobrodružství a přátelství okořeněné přiměřenou dávkou kouzel, a ať už v létě zamíříte do lesů, k moři či do hor, všude tam se budou hodit příběhy o dobrosrdečném vikingovi a jeho kamarádech.
Rozhodně aspoň jedni Fotbaláci, protože to je ta správná knížka do prázdninového kufříku každého kluka či holky s mičudou. A předčítají ji rády i babičky — ověřeno na vlastním materiálu.

Prázdniny pošťáka Myšáka, protože i prťata si zaslouží svou seriózní prázdninovou literaturu. Už ty nejmenší děti od dvou let baví celostránkové ilustrace z letního putování pošťáka Myšáka, který doručuje balíčky do nejobskurnějších domácností. Kdo bydlí v nitru doutnající sopky? Kdo uvnitř ledovce? A kdo v huňatém obláčku na nebi? Na to, abyste to zjistili, máte celé léto.

Na co se nejvíc těšíte z toho, co chystáme na podzim, a proč?
Eva: Těším se na všechny naše „dětské“ knížky. Tady bych ale ráda upozornila na jednu, kterou nenajdete v edičním plánu. Na podzim totiž vyjde nová knížka Petry Soukupové! Její název zatím neprozradím, ale slibuju, že se máte opět na co těšit.

Na podzim vyjde nová knížka Petry Soukupové!

Pavla: Těším se na Jedno přání, protože to je první knížka, kterou jsem pro Host vybrala já. Protože ji ilustrovala skvělá Melissa Castrillónová s latinskoamerickými kořeny, které se projevují v magickorealistických barvách i ornamentech. Protože ji přebásnil Radek Malý. A protože se už nemůžu dočkat, až si ji doma budeme před spaním číst.

Najde čtenář v edičním plánu něco, co se podle vás vymyká tomu, co obvykle vydáváme?
Pavla: Ani ne tak tomu, co vydáváme my, ale možná spíš obecně tomu, co u nás vychází. Před Vánoci dorazí na trh skvostná vánoční kniha od Maji Lunde s názvem Sněhová sestřička. Jde o exkurzi na literární Sever s andersenovskou tradicí, kde nic není tabu a kde se ani tak obtížné téma, jakým je smrt v nejbližší rodině, neobchází po špičkách. Příběh smíření se se ztrátou a pochopení pravého smyslu Vánoc ve spojení s fascinujícími ilustracemi Lisy Aisato nenechá nikoho chladným.

Eva: Naprosto souhlasím, líp bych to neřekla.