Kdybys měl vybrat tři knihy, které by si čtenáři rozhodně měli přečíst během tohoto léta, které by to byly?
Kyberpunkem inspirovaný sci-fi román Autonomie Annalee Newitzové, která se v něm dotýká témat, jako jsou biotechnologie a umělá inteligence, jejichž dopady bude lidstvo muset velmi brzy začít řešit.
Milovníky velkých příběhů hrdinské fantasy a rozsáhlých ság uhrane, ale také naplní nedočkavostí Poloviční král Jana Hamouze.
Páté roční období N. K. Jemisinové, protože druhý díl se blíží, a pokud jste kouzlu jedné z nejoceňovanějších současných autorek fantastiky ještě nepodlehli, je nejvyšší čas naskočit do vlaku.

Na co se nejvíc těšíš z toho, co chystáme na podzim, a proč?
Těch knih by bylo, ale Cesta do Babylonu Josiaha Bancrofta je podle mě skutečně výjimečný čtenářský zážitek. Dobrodružná fantasy, která se odehrává v ohromné a úžasné Babylonské věži, vás ohromí nejen bohatým světem, ale také úžasně propracovanými postavami a dotyky steampunku. Pokud jste fanoušky Chiny Miévilla, neváhejte ani vteřinu. A to jsme teprve na začátku celého příběhu.

Najde čtenář v edičním plánu něco, co se podle tebe vymyká naší obvyklé produkci?
Myslím, že brzy budeme na celé české scéně těžko hledat ekvivalent pro Viléma Koubka. V recenzích jeho první knihy byl přirovnáván ke Kopřivovi nebo Kotletovi, ale v novém románu Organická oprátka ukazuje, že jeho fantazie, radikalita a zvrácenost sahají daleko dál. Na jeho humor, šílené nápady a slovní ekvilibristiku je třeba si možná trochu zvykat, ale jakmile vás chytí, víte, že čtete sci-fi westernovou romantiku, jaká tu ještě nebyla.