Filmovou sérii Oddělení Q završí thriller Složka 64

Podivné lékařské experimenty, zneužívání a převýchova „necudných“ dívek. Po Ženě v kleci, Zabijácích a Vzkazu v láhvi přichází do českých kin Složka 64, čtvrtý a zároveň poslední film z volné série temných skandinávských detektivek Oddělení Q. Jeho česká premiéra proběhne 24. ledna.

Vyřešte 2 případy za cenu 1

Sedmý detektivní příběh z oddělení Q s názvem Selfies vyjde v rámci říjnové Knihománie. Přes 120 tisíc prodaných výtisků jen v České republice svědčí o tom, že knihy Jussiho Adler-Olsena jsou sázka na jistotu.

Složka 64 Jussiho Adlera-Olsena vychází jako audiokniha

Čtvrtý díl úspěšné detektivní řady dánského spisovatele Jussiho Adlera-Olsena o oddělení Q, zabývajícím se nevyřešenými či odloženými případy, vychází jako audiokniha Složka 64 v podání Igora Bareše, který se výtečně zhostil i četby předchozích titulů Vzkaz v láhvi, Žena v kleci a Zabijáci.

Do českých kin přichází Vzkaz v láhvi, třetí díl série podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena

Po Ženě v kleci a Zabijácích přichází do českých kin filmová adaptace třetího dílu knižní série Odddělení Q podle bestsellerů dánského spisovatele Jussiho Adler-Olsena Vzkaz v láhvi.

Úspěšný podzim Jussiho Adlera-Olsena: nová kniha a dvě ocenění

Jussimu Adleru-Olsenovi se konec letošního roku vydařil. V Dánsku vyšel další díl ze série o oddělení Q pod názvem Den Grænseløse (Nesmírný) a autor získal dvě ocenění: evropskou literární cenu za krimi a thrillery The Ripper Award a zvláštní cenu Festivalu severské kultury Boréales za francouzský překlad Složky 64.

Tři týdny před uzávěrkou — Na cestách s Jussim Adlerem-Olsenem

Od dánské televize jsme získali půlhodinový dokument o jednom z nejoblíbenějších a nejúspěšnějších autorů severských detektivek Jussim Adlerovi-Olsenovi. Film mapuje období před dopsáním pátého dílu o oddělení Q, v češtině vyšel román Marco v září 2014. Zhlédněte verzi s českými titulky.