Kdybys měla vybrat tři knihy, které by si čtenáři rozhodně měli přečíst během tohoto léta, které by to byly?
Klub, kniha o studiu na anglické univerzitě, o elitních klubech, boxování, lásce, přátelství a pomstě… Barva vraždy Bee Larkhamové, neobyčejný román o pozoruhodném chlapci trpícím (nebo spíš obdařeném) synestézií… Síla přírody, napínavá detektivka z prostředí australských lesů a hor od Jane Harperové, kterou můžete znát díky románu Sucho.

Na co se nejvíc těšíš z toho, co chystáme na podzim, a proč?
Určitě na originální román nigerijské autorky Oyinkan Braithwaiteové Má sestra je sériový vrah, protože je to první kniha, kterou jsem pro Host objevila a u jejíž přípravy jsem od samého začátku. Všimla jsem si jí na mezinárodním knižním veletrhu ve Frankfurtu na podzim 2018 a hned po příjezdu z něj jsme začali pracovat na českém vydání. Je to román plný humoru a ironie, který se odehrává v Lagosu.

Najde čtenář v edičním plánu něco, co se podle tebe vymyká naší obvyklé produkci?
Román korejské autorky Čo Namdžu o postavení žen v Koreji. Hlavní hrdinka má nejobvyklejší jméno, jaké dívky jejího ročníku dostávaly. Zastupuje tak nejen sebe, ale celou řadu žen. Při čtení jsem měla pocit, že ji znám, a někdy mi dokonce připadalo, jako bych jí i sama byla. Příběh Kim Čijong – ročník 82 na mě hodně zapůsobil a při čtení jsem našla mnoho paralel s životem žen u nás. Česky vyjde v říjnu.