Pro jak velkého (nebo malého) čtenáře knížku chcete?

ROK V PŘÍRODĚ I VE MĚSTĚ
Traktory, ovečky, stáje? Rok na venkově vás provede celým rokem na statku – od zasetí po sklizeň.

S Rokem ve školce se zase parádně připravíte na první den ve školce a proberete, jak to v ní probíhá a co všechno v ní děti podnikají. V Roce na trhu objevíte, jaká jsou řemesla nebo jak se mění nabídka čerstvých dobrot v průběhu roku.

A pokud ještě nemáte Rok v lese, tak je to sázka na jistotu – tuhle knížku už si oblíbilo přes dvacet pět tisíc českých dětí.

POŠŤÁK MYŠÁK PRO TY NEJMENŠÍ

Marianne Dubucová stvořila svět, ve kterém můžou děti objevovat nové detaily a příběhy celé hodiny.

Zjistíte, jakpak to asi vypadá doma u Krokoušů nebo u pana Veverčáka. A v novince Prázdniny Pošťáka Myšáka dokonce společně s celou Myšákovou rodinou vyrazíte na zábavnou cestu kolem světa.

OPRAVDU PODIVUHODNÁ ENCYKLOPEDIE

Švýcarská výtvarnice Adrienne Barmanová do své podivuhodné encyklopedie vybrala a nakreslila přes šest set druhů zvířat z celého světa a vymyslela pro ně čtyřicet vtipných a překvapivých tříd. Zvířata uspořádala podle velikosti, barev, zvláštních dovedností nebo charakteristických rysů. Objevte nový, neobyčejně zábavný pohled na živočišnou říši mimo obvyklé škatulky zoologie!

CESTA DO STŘEDU ZEMĚ

Velkoformátová kniha Pod zemí, pod vodou plná propracovaných ilustrací a detailních průřezů je nabitá informacemi. Podle našich zkušeností osloví hlavně kluky, ale na své si přijdou i holky. Originální koncept oboustranné knížky nadchne každého, kdo je alespoň trochu zvědavý na to, co všechno se skrývá v hlubinách pod povrchem i pod hladinou.

FOTBALÁCI BEROU KLUKY I HOLKY

Proč Fotbaláci? Nejlíp to popisuje naše redaktorka dětské literatury Eva: „Nejsem rozhodně žádný fotbalový fanda, ale série Fotbaláci mě nadchla. A zdá se, že nejen mě. Náklad prvního dílu byl vyprodaný do dvou měsíců od vydání! V knížkách z téhle série totiž nejde jen o fotbal, ale taky o vztahy (a ty se autorovi podařilo zachytit tak přesvědčivě, jako by sám byl jedním z náctiletých hrdinů). A pozor, jsou to taky napínavé detektivky!“

A pokračování připravujeme už na červen, takže pokud děti první díl chytne, o letních prázdninách si můžou rovnou přečíst další.

NADPŘIROZENĚ DOBRÉ ČTENÍ

Strašidelná série, od které se vaše děti nebudou moct odtrhnout. Tajemná knihovna, přízraky, plíživé zlo i nová přátelství – kombinace, díky které zapomenou i na počítač a telefon. PAX!

Všem malým čtenářům přejeme krásný Mezinárodní den dětí a věříme, že vám náš průvodce pomohl. Ukažte nám, co jste vybrali, a označujte @hostbrno.