Host dětem: Tipy na Mezinárodní den dětí

Už 1. června nás čeká Mezinárodní den dětí. Jakou knížku dětem vybrat? Máme pro vás jednoduchý rozcestník, díky kterému najdete ideální dárek pro vaši ratolest, vnouče nebo neteř či synovce.

Host na mini

Pokud ještě nemáte na tento víkend plány, vypravte se za námi do Prahy na dětský prodejní festival mini. Bude to stát za to.

Jsi Pták, nebo Veverčák?

Odhal svou osobnost! Jsi žlutý, opeřený a máš nasazené letecké brýle? Nebo snad chytáš barvu do modra a na hlavě nosíš bezpečnostní přilbu? A co to o tobě vypovídá? Veverkastickoptákastický kvíz pro každého!

James Burks: Pták a Veverčák na útěku

Ptákastická komiksová knížka pro začínající čtenáře, no vlastně i pro nás pokročilé, nejpokročilejší!

Být jiný není žádná sranda. Anne Bea o tom ví svoje. Vychází kniha A. Audhild Solbergové Válka proti superkrávám

Válka proti superkrávám je pohodový román o přátelství, lásce a nalezení vnitřní síly v okamžicích, kdy se vám chce všechno vzdát", říká autorka norského bestselleru pro čtenáře od deseti let v původním rozhovoru pro nakladatelství Host. Kniha vychází v rámci akce Velký knižní čtvrtek.

Vendula Borůvková: „V dětské knize se fantazie stále cení“

Dramaturgyně a autorka několika divadelních her Vendula Borůvková napsala knihu pro děti Annie a berlepsové. „Psala jsem ji pro sebe ve svých dvanácti letech. Dobrodružství a tajemné cesty, vzpurná holčička s vlastním světem a problémy se socializací, něco takového bych tehdy zhltla jedním dechem,“ popisuje spisovatelka v rozhovoru o putování třináctileté Annie a prozrazuje, kde se vzalo slovo berlepes, co čte svým dětem a pro koho knihu psala.

Martina Boučková: „Doufám, že kniha v dětech probudí zvědavost“

„Inspirovalo mě prostředí, které jsem dobře znala, a kombinace toho, co jsem měla jako dítě ráda a co ještě dnes svým dětem vyprávím,“ popisuje autorka knihy Tajemství dědečkova deníku Martina Boučková. V rozhovoru navíc prozradila, kdo jí pomáhal knihu vymýšlet, co jako dítě ráda četla a jak ji ovlivnil starý prastrýcův deník, z něhož jí předčítala babička.

Petra Soukupová: „Bertík a čmuchadlo je knížka pro děti, které se někdy cítí samy“

Oceňovaná spisovatelka Petra Soukupová napsala po narození dcery Marly svou první knihu pro dětské čtenáře s názvem Bertík a čmuchadlo. V rozhovoru nám prozradila, co jako malá četla ona, jak se pozná dobrá dětská kniha a co bylo na psaní nejtěžší.