Pracovně tomu říkáme „still young adult“

S Lenkou a Markem Šíkovými o jejich knize Rituál

Fotoreport: Brněnský křest Dračího města

Ve čtvrtek 14. září se v prodejně Knihy Dobrovský v Brně uskutečnil křest fantasy Dračí město. Společně s Petrou Machovou a kmotrem Janem Kotoučem knihu pokřtil i redaktor Jirka Štěpán. V jak milé atmosféře celé setkání proběhlo, se přesvědčte ve fotogalerii.

Vnímám příběh jako mezičlánek mezi young adult a klasickou vysokou fantasy

Právě vychází knižní debut Petry Machové, který vás zavede do skalních měst a světa ještěrů. Dračí město otevírá novou trilogii. Má autorka předem promyšlený děj celé série? A jak tvořila celý svět, ve kterém se příběh odehrává? Dočtete se v rozhovoru.

Rozhodni knižní battle a vyhraj knižní nálož!

Naše knihy milujeme. Ale občas se stane, že se nemůžeme dohodnout, která se nám líbí víc. A pak vznikne spor. Velký spor. Bitva! Jako třeba teď. Vytvořily se nám dva týmy a rozhořel se boj mezi dvěma knihami. Ale která je lepší? Rozsoudit nás musí čtenáři. Knižní battle Jiskra v popelu vs. Ódinovo dítě odstartován!

Siri Pettersenová přijíždí do Prahy představit první díl oceňované fantasy trilogie Ódinovo dítě

Seznamte se s programem veřejných vystoupení na Noci literatury a veletrhu Svět knihy a přečtěte si původní rozhovor překladatelky Jitky Jindřiškové s autorkou, více informací o knize i celé sérii, o prodaných právech a oceněních, dále pak netradiční životopis autorky.

Vychází román Elizabeth LaBanové Esej o tragédii

Román inspirovaný Goethovým Utrpením mladého Werthera v sobě snoubí téma nešťastné lásky, problémů dospívání a hledání místa ve světě, stejně jako nutnosti uvědomění si hodnoty sebe samého. Esej o tragédii je prvotina, v níž se autorce podařilo zobrazit radosti i trápení mladých lidí v celé jejich tragičnosti. Román přesahující hranice žánru young adult vychází v českém překladu v polovině července.

„Rychlý. Temný. Zvláštní. Nepolapitelný.“ Román Kostičas Samanthy Shannonové vychází 30. dubna

Britské nakladatelství Bloomsbury koupilo první tři díly sedmidílné knižní série dnes dvaadvacetileté absolventky Oxfordské univerzity Samanthy Shannonové za šestimístnou cifru. Knižní práva byla prodána do jednadvaceti zemí ještě dříve než práva na filmové zpracování. Novinář Sunday Times autorku označil za novou J. K. Rowlingovou. „Víte, raději bych byla první Samantha Shannonová,“ reagovala talentovaná autorka. První díl série, román Kostičas, se aktuálně překládá do sedmadvaceti jazyků a vychází i v češtině.